Публікація на сайті

2. Цікаві факти про Довбуша


Факти про Довбуша

- Згідно з легендою, Олекса Довбуш не міг ходити до 6 років.

- Знову ж таки, згідно з легендою, молодий пастух Олекса змушений був тікати в гори і примкнути до "чорних хлопців" після того, як прямо біля воріт церкви вбив молодого панича Яблуновського, який нібито приставав до його нареченої Марічки.

- Олекса Довбуш довгий час працював ковалем, завдяки чому мав міцну мускулатуру. Один столітній старець, який в дитинстві бачив Олексу Довбуша, зумів згадати лише його величезний зріст і могутню фігуру.

- Його кептар був такий, що ним могли вкритися аж троє могутніх легінів, а бартку мав таку, що дзвеніла і співала на всі гори.

- Ватажок гірських розбійників завжди носив із собою два пістолети за поясом, бартку (гуцульський топірець) і довгу рушницю. Завжди курив люльку.

- Ночував Олекса Довбуш завжди окремо від своїх хлопців. Не довіряв нікому, можливо, це дозволило уникнути йому безлічі засідок.

- Не брала його ні куля, ні шабля, міг руками видушити з каменя воду.

- Кожного нового претендента Довбуш піддавав суворим випробуванням.

Наприклад, потрібно було пройти по стовбуру поваленого над прірвою дерева або підкласти руку під сокиру. В останній момент сокира опускалася поруч з пальцями (іноді навіть зачіпаючи нігті), і той, хто відсмикував руку, вважався боягузом і до загону не приймався.

Перейти до розділу 3. Пісні та коломийки про Довбуша

Це цікаво!

Банер сайту

Ми будемо вдячні, якщо Ви встановите на своєму сайті наш банер!
Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="http://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="http://obuchonok.com.ua/banners/obuchonokua1.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів"></a>
Усі банери...

Статистика