Таблиця множення в мультиках
2.0
Гра Таблиця множення в мультиках - нова версія авторської навчальної комп'ютерної програми з матем...

Навчальні програми:

Програма з математики Математика       Програма з природознавства Природознавство


Таблиця ділення в мультиках 1.0
1.0
Таблиця ділення в мультиках - авторська, безкоштовна комп'ютерна навчальна програма з математики д...

Публікація на сайті

Об'яви

Це цікаво!

Зараз на сайті

Сейчас на сайте 0 пользователей и 0 гостей.
Дослідницька робота: 
Проект з екології "Вирубка лісів"

Який ліс можна вирубувати

Вже давно зникнення лісів привернуло до себе увагу вчених. Різні держави намагаються якось регулювати цей процес. Всі лісові масиви були розділені на три групи:


Заборонені до вирубки. Це ті ліси, які мають дуже велике значення в забезпеченні екологічної рівноваги на Землі. Вони виконують водоохоронні або почвоохранние функції. Найчастіше ці ліси охороняються і входять в різні заповідники, національні парки і заказники. За рубку дерев у такому лісі передбачена кримінальна відповідальність.

Ліси обмеженою експлуатації. Вони знаходяться в щільно заселених районах і теж виконують важливі функції. Хоча це місця, де дозволена часткова вирубка лісу. Екологічна проблема виникла через те, що на цих територіях часто заготовляють деревину надміру. Крім дозволених вирубок, наприклад з санітарної метою, знищують здорові цінні сорти дерев для продажу. Така незаконна вирубка лісу дуже поширена в Росії. Проблема посилюється тим, що наш ліс дуже цінується за кордоном, і за нього платять великі гроші.

Експлуатаційні ліси, спеціально посаджені для заготівлі деревини. Їх вирубують повністю, а потім висаджують знову.

Види вирубки лісу


У більшості держав проблеми лісу хвилюють багатьох вчених і представників уряду. Тому на законодавчому рівні там обмежена вирубка. Однак справа в тому, що часто вона проводиться незаконно.

І хоча це вважається браконьєрством і карається великими штрафами або позбавленням волі, масове знищення лісів з метою отримання прибутку все зростає. Наприклад, вирубка лісів в Росії майже на 80% проводиться незаконно. Причому деревина в основному продається за кордон.

А які ж існують офіційні види вирубки?

Вирубка лісів - наслідкиТак звана рубка головного користування. Забирається при цьому "стиглий ліс", цінні дерева, потрібні для промисловості та будівництва. Така рубка буває суцільний (яку можна проводити тільки встарому лісі), вибіркової (коли фахівці відзначають, які дерева можна рубати) і поступовою.

Рубка догляду за рослинами. У цьому випадку вирубують нестиглі деревця, що заважають зростанню цінних порід. Молоді рослини часто забирають у інших дерев поживні речовини і вологу.

Комплексна вирубка, коли якусь ділянку повністю звільняється від рослинності. Це може знадобитися при будівництві або прокладанні дороги, лінії електропередач або коли потрібно звільнити місце під пасовище або сільгоспугіддя.

Санітарна рубка найменше завдає шкоди лісу. Навпаки, оздоровлює його. У цьому випадку вирубуються тільки хворі та пошкоджені рослини.

Підтримка сайта

Навчальні програми

1.0
Тест з природознавства "Вгадай тваринку"
Тестуюча комп'ютерна програма з природознавства "Н...
1.0
Тест з природознавства "Вгадай квіточку"
Навчальний тест з природознавства Назви квітку або...

Навчальні програми

1.0
Навчальна програма "Рух у часі"
Демонстраційна навчальна програма з математики для...
2.0
Навчальна програма з математики Арифметика 2.0
Безкоштовна та проста програма - гра з арифметики...

Банер сайту

Ми будемо вдячні, якщо Ви встановите на своєму сайті наш банер!
Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="http://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="http://obuchonok.com.ua/banners/obuchonokua1.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів"></a>
Усі банери...

Партнери і статистика