Таблиця множення в мультиках
2.0
Гра Таблиця множення в мультиках - нова версія авторської навчальної комп'ютерної програми з матем...

Навчальні програми:

Програма з математики Математика       Програма з природознавства Природознавство


Таблиця ділення в мультиках 1.0
1.0
Таблиця ділення в мультиках - авторська, безкоштовна комп'ютерна навчальна програма з математики д...

Публікація на сайті

Об'яви

Це цікаво!

Тематика проекту: 
Початкова школа
Тематика проекту: 
Природознавство
Автор проекту: 
Антипова Поліна
Керівник проекту: 
Кривороженко Ірина Дмитрівна
Найменування навчального закладу: 
Зеленогайська ЗОШ І-ІІ ступенів
kristal_1.jpg

У дослідницькому міні-проекті з природознавства "Вирощування кристалів у шкільній лабораторії" учениця початкової школи визначає методи безпечного створення кристалів з мідного купоросу. Автор навчився практично виготовляти перенасичений розчин солі та виростити монокристали купрум (ІІ) сульфату синього кольору.

Проект з природознавства "Вирощування кристалів у шкільній лабораторії" розкриває практичні властивості природних та штучних кристалів, яке значення вони мають для людини та як використовуються у повсякденному житті.

Дослідницька робота по вирощуванню кристалів доводить безпечність подібних експериментів на уроках з природознавства та може бути використана як поетапний приклад виконання практичної роботи з вирощування кристалів у школі.


Учениця 4 классу початкової школи провела у практичній роботі з природознавства "Вирощування кристалів у шкільній лабораторії" дослід з створення кристалів мідного купоросу, таким чином, найбільший екземпляр вирощеного кристалу за 20 діб був довжиною 4,7 см, шириною 2,6 см., висотою 0,8 см.

Зміст

Вступ
Основна частина:
1. Як ростуть природні кристали
2. Практичне значення природних та штучних кристалів
3. Методи вирощування кристалів. Вирощування кристалів мідного купоросу
Висновки
Список використаних джерел
Додатки

Вступ


З найдавніших часів люди цінували красу коштовного каміння. Алмаз, рубін, сапфір, смарагд - найдорожчі його види. За ними йдуть олександрит, топаз, шпінель, гірський кришталь, аметист, гранат, аквамарин, хризоліт.

Коштовному камінню здавна приписували цілющі та різні надзвичайні властивості. Про нього складено багато історій і легенд. Зазвичай вони пов'язані з приниженням та експлуатацією людей, голодом, обманом, вбивствами.

Ось одна із таких історій. Величезний алмаз «Регент» був знайдений негром-невільником, який працював на алмазних рудниках у Південній Африці. На цих рудниках працівники жили в каторжних умовах, їх охороняли, немов арештантів.

А якщо комусь і дозволяли у вільний день вийти за межі розробок, його змушували випити касторку, щоб він не міг заховати алмаз у шлунку. Невільник, який знайшов «Регент», глибоко розрізав собі ногу і заховав алмаз у рані під пов'язкою.

Він розкрив свою таємницю одному з моряків, благаючи допомогти йому втекти. Моряк допоміг невільнику влаштувати втечу, але на кораблі відібрав у нього алмаз і зіштовхнув у море. Згодом моряк продав камінь за безцінь і, швидко витративши гроші, з відчаю повісився. Переходячи з рук у руки, цей алмаз потрапив до Франції. Наполеон І носив його в рукоятці своєї шпаги, вважаючи, що це приносить йому щастя.

Відомо, що капелюх князя Потьомкіна Таврійського був усипаний діамантами, і тому був таким важким, що його не можна було носити на голові. Ад'ютант носив капелюх у руках за князем.


На одній із суконь імператриці Єлизавети було стільки коштовного каміння, що її власниця не могла витримати такої ваги, і одного разу навіть втратила на балу свідомість.

Російська імператриця Катерина ІІ, граючи в карти, полюбляла розраховуватися діамантами. «Як весело гратися в діаманти! Це схоже на тисячу і одну ніч», - писала Катерина в одному з листів.

Вона подарувала своєму улюбленцю Орлову стрій, прикрашений діамантами вартістю в мільйон карбованців. Орлов не залишився у боргу і подарував імператриці знаменитий діамант, який з тих пір прикрашав скіпетр російських царів.

Люди навчилися вирощувати природні, так і штучні кристали. Нині важко навіть перелічити найменування штучних кристалів, які вирощують тоннами на заводах у різних країнах. Дивлячись на кристали хочеться зрозуміти, як могла виникнути така краса, як утворюються ці дивні витвори природи.

Адже на диво гарні кристали — це не лише прикраси; вони знаходять різноманітне застосування і у техніці. Наприклад, відоме всім алмазне буріння, використання рубінів у годинникових механізмах і вимірювальних приладах, застосування кристалів у напівпровідникових приладах.

У даній роботі описаний спосіб вирощування кристалів у шкільній лабораторії з речовин, які можливо придбати в аптеках та магазинах господарських товарів.

Мета роботи: вирощування кристалів мідного купоросу у шкільній лабораторії.

Завдання роботи:

  • розкрити особливості росту природних кристалів;
  • дізнатись, яке значення природних та штучних кристалів у нашому житті;
  • дослідити методи вирощування кристалів;
  • спостерігати за ростом кристалу мідного купоросу, змірювати його параметри, зробити висновки.

Актуальність досліджуваної теми полягає в тому, що наше життя пов'язане з кристалами. Вирощені у шкільній лабораторії кристали мають естетичне значення і їх можна використовувати для прикрас та виготовлення іграшок.

Перейти до розділу 1. Як ростуть природні кристали

Підтримка сайта

Навчальні програми

1.0
Тест з природознавства "Вгадай тваринку"
Тестуюча комп'ютерна програма з природознавства "Н...
1.0
Тест з природознавства "Вгадай квіточку"
Навчальний тест з природознавства Назви квітку або...

Навчальні програми

1.0
Навчальна програма "Рух у часі"
Демонстраційна навчальна програма з математики для...
2.0
Навчальна програма з математики Арифметика 2.0
Безкоштовна та проста програма - гра з арифметики...

Банер сайту

Ми будемо вдячні, якщо Ви встановите на своєму сайті наш банер!
Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="http://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="http://obuchonok.com.ua/banners/obuchonokua1.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів"></a>
Усі банери...

Партнери і статистика