Таблиця множення в мультиках
2.0
Гра Таблиця множення в мультиках - нова версія авторської навчальної комп'ютерної програми з матем...

Навчальні програми:

Програма з математики Математика       Програма з природознавства Природознавство


Таблиця ділення в мультиках 1.0
1.0
Таблиця ділення в мультиках - авторська, безкоштовна комп'ютерна навчальна програма з математики д...

Публікація на сайті

Об'яви

Це цікаво!

1. Як ростуть природні кристали

Земна кора - це порівняно тоненька кірочка на поверхні нашої планети. Немов панциром, вона огортає гарячий океан - магму, розплавлену кам’яну масу, насичену різними гарячими газами і перегрітою водяною парою.


Усі мінерали та гірські породи Землі народилися з магми. Хімічні елементи перебувають у ній у стані сполук, ніби розчинених одна водній. Температура і тиск усередині магми, а отже, і вміст у ній газів і парів, а також хімічний склад з часом змінюються.

КристалиЯкщо магма піднімається з глибин до поверхні Землі, її температура і тиск знижуються, вона починає застигати, утворюючи тверді мінерали та гірські породи, майже завжди кристалічні. Застигання магми - це процес росту кристалів з розплавів. Відбувається це таким чином.

У масі розплаву, що застигає, утворюється відразу багато кристалічних зародків, які одночасно виростають у маленькі кристалики. Поки кристалики ще малі, вони ростуть вільно, утворюючи правильні багатогранники. Але збільшуючись, стикаються і починають заважати один одному.

Як тільки два кристали, що ростуть, стикнуться, їх ріст у цьому місці припиняється, бо жоден із них не може відсунутися. З інших боків, не зіткнувшись із сусідніми, вони продовжують рости, тому кристал виростає в один бік більше, ніж в інші.


В результаті утворюються не правильні багатогранники, а кристалічні зерна, з яких складаються гірські породи. Або ж після впертої «боротьби» виживають окремі кристали.

КристалиНазва найпоширенішої гірської породи граніту походить від латинського слова «гранул» - зерно. У граніті легко розрізнити зерна димчастого чи прозорого кварцу, рожевого, сірого, бузкового польового шпату, блискучу луску слюди тощо.

Так само застигає розплавлений метал. Він також є полікристалом, тобто складається з багатьох монокристалічних зерен. Серед цих зерен немає правильних, симетричних багатогранників. Форми всіх кристалічних зерен металу неправильні.

Чому ж ми все-таки говоримо, що характерною властивістю кристалів є їх багатогранна форма? На­самперед тому, що внутрішня будова, правильність, періодичність, симетрія розміщення атомів усередині кристалічних зерен не змінилися від того, що порушилася форма.

Підтримка сайта

Навчальні програми

1.0
Тест з природознавства "Вгадай тваринку"
Тестуюча комп'ютерна програма з природознавства "Н...
1.0
Тест з природознавства "Вгадай квіточку"
Навчальний тест з природознавства Назви квітку або...

Навчальні програми

1.0
Навчальна програма "Рух у часі"
Демонстраційна навчальна програма з математики для...
2.0
Навчальна програма з математики Арифметика 2.0
Безкоштовна та проста програма - гра з арифметики...

Банер сайту

Ми будемо вдячні, якщо Ви встановите на своєму сайті наш банер!
Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="http://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="http://obuchonok.com.ua/banners/obuchonokua1.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів"></a>
Усі банери...

Партнери і статистика