Оголошення

Проєкт "Відмінності між британським і американським варіантами англійської мови"

| nikolay
Відмінності між британською і американською англійською мовою
Тематика:
Автор роботи:
Іваненко Аріна
Керівник проєкту:
Коваленко Оксана Юріївна
Навчальний заклад:
Опорний заклад загальної середньої освіти «Академічний» Краматорської міської ради Донецької області
Клас:
10

Учениця 10 класу провела роботу над дослідницьким проєктом, в якому дослідила відмінності між британським і американським варіантами англійської мови, розглянувши розділи правопису і лексики, граматики та вимови. По завершенні авторкою складено звіт про проведену роботу, сформульовані висковки та наведений перелік використаних джерел.

Докладніше про роботу:

Проведена дослідницька робота дозволить учням 10 класів краще зрозуміти відмінності між британським і американським варіантами англійської мови, з'ясувати основні існуючі відмінності в правописі та лексиці, граматиці та вимові. Для виконнаня проєкту школярка виконує пошук інформації, знаходить цікаві приклади для ілюстрацій.

Представлений ученицею 10 класу навчальний міні-проєкт про відмінності між британською і американською англійськими мовами допоможе школярам добре орієнтуватись у видах вимов та слів, сприятиме розвитку навичок слухання, дасть зрозуміти дітям історичні аспекти та нюанси Великобританії та Сполучених Штатів Америки (США).

Зміст
1. Вступ
1.1 Мета і завдання проекту.
1.2 Актуальність теми проекту.
1.3 Очікувані результати.
2. Основна частина.
2.1 Граматика.
2.2 Лексика.
2.3 Вимова.
2.4 Правопис.
3. Висновки.
4. Література.

Вступ

Мета проєкту
Допомогти учням зрозуміти відмінності між британською та американською англійською, включаючи розділи правопису, лексики, граматики та вимови.

Завдання проєкту

  1. Знайти інформацію по темі;
  2. Визначити основні відмінності;
  3. Знайти приклади для ілюстрації;
  4. Скласти звіт.

Актуальність проєкту

Навчання
Ці знання допоможуть учням орієнтуватися в видах вимов та слів. Також це допоможе у розвитку навичок слухання, оскільки учні зможуть розуміти обидва варіанти слів та вимов.
Розуміння менталітету
Це роз'яснює історичні аспекти та суспільні нюанси Великобританії та США. Також учні зрозуміють різницю між різновидами англійської мови.

Очікуванні результати

  • Отримати знання про відмінності між типами англійської мови.
  • Розглянути окремі випадки різниці у правописі, лексиці, вимові та граматиці.

Граматика

У британській англійській теперішній доконаний час використовується для опису дії, що відбулася у минулому:
British: I have lost my keys; I have just finished my homework

Американська англійська використовує Past Simple замість Present Perfect для позначення нещодавно завершеної дії:
American: I lost my keys; I just finished my homework

Британська англійська використовує колективні іменники (team, government, family) як однину так і множину.
British: The team are playing tonight.

В американській англійській колективні іменники зазвичай вживаються у формі однини.
American: The team is playing tonight.

Лексика

Лексика британської та американської англійської має деякі відмінності через історичні, культурні та соціальні чинники. Нижче наведені деякі загальні відмінності:

British American British American
Lift elevator Apartment flat
Holiday vacation Sweet сandy
Biscuit cookie Jumper sweater
Taxi cab/uber Soccer football
Chips French fries Film movie
Queue line Bill check
Rasher bacon Wardrobe closet
Lorry truck

Вимова

Британський акцент утворився внаслідок змішування діалектів Середньої та Південної Англії середньовіччя. Американська англійська не зазнала такого сильного впливу акценту, Америка відокремилася від британського контролю набагато раніше і внаслідок цього відійшла від прямого спілкування з носіями мови.

1. Ротичність. Ротичність в американській англійській означає, що буква "г" на кінці слів та перед приголосними вимовляється. У Британії буква "г" у тих самих позиціях не вимовляється, якщо за нею не йде голосний: таким чином, слово "саг" може звучати як "cah", a "further" як "furthuh", тоді як у американській англійській "г" вимовляється.

слово саг може звучати як cah, a further як furthuh2. Голосні звуки. У Британії слова, такі як "bath", "can't" । "dance", зазвичай мають довгий звук 'a' ([α:]), тоді як у американській англійській слова зазвичай мають короткий звук 'а' ([æ]).

3. Глотальний “T”. Зазвичай у британській мові буква 't' в середині або на кінці слів часто може бути замінена на глотальний звук. Однак, в американській англійській це поширено переважно серед молодшого покоління. У британській англійській слово 'butter' вимовляється без 't'.

Правопис

Основна відмінність у правописі між британською та американською англійською полягає в пропусках літер. Також це включає в себе зміни літер та перестановку літер.

відмінність у правописі між британською та американською англійською мовою

Висновки

У ході дослідницької роботи над навчальним проєктом проаналізовано основні відмінності британської та американської англійської мови. Виявлено ключові відмінні аспекти в граматиці та лексиці, вимові та правописі, які допоможуть не плутати ці два варіанти англійської мови. Проте зазначимо, що ці відмінності можуть бути помітними в мовленні, письмі та загальному спілкуванні, але вони не заважають зрозумінню між носіями різних видів англійської мови.

Література

1. British English and American English | LearnEnglish (britishcouncil.org)
2. https://www.oxfordinternationalenglish.com/differences-inbritish-and-american-spelling
3. https://www.thoughtco.com/differences-between-american-andbritish-english-1212

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика