Оголошення

Будова і планети Сонячної системи

Планети Сонячної системи

Дуже і дуже давно, 6-7 мільярдів років назад з'явилося Сонце. Тоді воно було мале схоже на сучасне Сонце, яке щодня встає над нашою планетою. Учені назвали його Протосонце ("protos" в перекладі з грецького - "перший").

На Протосонці відбувалися сильні термоядерні вибухи, в результаті яких в космічному просторі з'явилася газоподібна хмара. Пройшли сотні мільярдів років, перш ніж ця хмара почала остигати.

З пониженням температури в нім почали з'являтися тверді найдрібніші частки, які поступово утворили навкруги Протосонця велетенський диск, який складається з холодних потоків твердих часток і газів.

З внутрішньої частини цього диска виникли невеликі внутрішні планети, які складались з щільної речовини. Із зовнішньої частини утворилися планети-гіганти.

Будова Сонячної системи

Планети Сонячної системиСонце ― центральна зірка Сонячної системи.

Починати огляд будови Сонячної системи необхідно з її головного компонента ― Сонця. Цікаво, але по класифікації зірок Сонце відноситься до типу жовтих карликів класу G2.

Сонце ― це зірка, величезна газова куля, в центрі якого йдуть ядерні реакції. Основна доля маси Сонячної системи зосереджена у Сонці ― 99,8%. Саме тому Сонце утримує гравітацією усі об'єкти Сонячної системи, розміри якої не менше шістдесяти мільярдів кілометрів.

Якщо поглянути на Сонячну систему як би здалеку, то можна побачити, як навколо центральної зірки жовтого кольору обертається 8 планет.

Планети сонячної системи

Умовно планети сонячної системи можна класифікувати на планети земної групи і газові гіганти. Чотири менші внутрішні планети: Меркурій, Венера, Земля і Марс є планетами земної групи і складаються в основному з силікатів і металів.

Зовнішня область величезної Сонячної системи є притулком для планет - гігантів і їх супутників. На відміну від твердотілих планет земної групи, усі вони є газовими планетами, мають значно великі розміри і маси, нижчу середню щільність, потужні атмосфери, швидке обертання, а також кільця та більшою кількістю супутників.

Велика відстань від Сонця у планет гігантів обумовлює у об'єктів низькі температури, а також великий вміст аміаку і метану.

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна