Оголошення

Планети Сонячної системи Юпітер і Сатурн

Планети Сонячної системи Юпітер і Сатурн

Планета Юпітер

Планета Сонячної системи Юпітер перевищує масу Землі приблизно у 318 разів. Складається в основному з водню і гелію.

Висока температура усередині планети Юпітер обумовлює безліч вихрових структур в його атмосфері, так званих смуг хмар.

Юпітер має 65 супутників, 4 найбільших з яких Ганімед, Європа, Іо і Калісто. Доречі, супутник Ганімед, аналога якому немає в Сонячній системі, переважає за розміром саму планету Юпітер.

Планета Сатурн

Планета Сонячної системи Сатурн

Структура атмосфери і магнітосфери цієї планети схожа з Юпітером, але нам відома планета Сатурн саме своєю системою кілець. Завдяки швидкому обертанню навколо своєї осі Сатурн сплюснутий у полюсів.

Швидкість вітрів на екваторі досягає 1800 км/год. Ширина кілець планети Сонячної сисеми Сатурну 400 000 км, але в товщину вони мають всього декілька десятків метрів, фрагменти до сотень метрів в поперечнику.

Маса Сатурну перевищує земну в 95 разів, але він є найменш щільною планетою Сонячної системи. Щільність цієї планети можна порівняти з щільністю звичайної води. Навколо Сатурна обертається 62 супутники.

Чи можливе життя людини на планетах Юпітер і Сатурн?

Юпітер і Сатурн газові планети, вони не мають щільної оболонки. Температура на поверхні планет приблизно 140°С. При такій тепературі, щільності та швидкості вітрів життя на цих планетах неможливе.

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна