Оголошення

Головний пояс астероїдів

Головний пояс астероїдів

Між орбітами Марса і Юпітера навколо Сонця обертається безліч тіл, названих малими планетами, або астероїдами.

Цю область часто називають головним поясом астероїдів або іншим визначенням основним поясом астероїдів.

Учені підрахували, що тіл з поперечником, що перевищує 1 кілометр, в поясі астероїдів має бути більше мільйона! Ще дрібніших астероїдів там безліч.

При цьому великих тіл в поясі дуже мало. Наприклад, астероїдів розміром більше 100 км налічуються біля 200, астероїдів з діаметром більше 15 км вченим відомо близько 1000.

Основний пояс астероїдів

Церера, єдина в головному поясі карликова планета, має діаметр більше 950 км. Велика частина астероїдів це кам'яні безформні брили з поперечником в декілька тисяч або сотень метрів.

Щільність пояса астероїдів дуже низька, тому проліт через нього космічних апаратів не викликає проблем.

Через що саме утворився величезний пояс астероїдів між внутрішніми і зовнішніми планетами Сонячної системи досі залишається загадкою, але астрономи сходяться на думці, що якщо б не гравітаційні поля Юпітера - то можливо вони б об'єднались в одну єдину планету.

Перейти до п.12 Пояс Койпера

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика