Публікація на сайті

Пояс Койпера часто називають межею Сонячної системи.


Цей диск тягнеться на відстані від 30 до 50 а.о. від Сонця (1 асрономічна одиниця = 150 млн. км).

Існування його було підтверджене вченими не так давно, і сьогодні дослідження об'єктів і планет поясу Койпера є новим напрямком планетарних наук.
Пояс Койпера був названий на честь видатного астронома Жерарда Койпера (Gerard Kuiper), який передбачив його ймовірне існування в 1951 році.

Пояс Койпера

Більшість об'єктів пояса Койпера по свому складу є льодом з невеликими домішками різних органічних речовин, тобто близькі до кометної речовини. До складу пояса Койпера входять карликові планети - Плутон, Эрида, Макемаке і Хуамеа.

Усі об'єкти у Сонячній системі утримуються в ній за рахунок сили тяжіння Сонця. Усі ці об'єкти обертаються навколо Сонця, причому в одному напрямі і практично в одній площині з ним, яка називається площиною экліптики. Виключенням є деякі комети і об'єкти у поясі Койпера.

На сьогодні астрономи не прийшли до єдиної думки щодо точних розмірів нашої Сонячної системи. За сучасними оцінками та розрахунками, розмір Сонячної системи складає не менше 60 млрд. кілометрів.

Банер сайту

Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проекти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проектів і міні-проектів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.

Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="https://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика