Оголошення

Планета Сонячної системи Марс

Планета Сонячної системи Марс

Планета Марс

Загадкова планета Марс значно менше Землі, її маса складає 0,107 ваги нашої планети. Атмосфера Марса переважно містить вуглекислий газ. На поверхні планети є вулкани. Найбільш відомий вулкан Олімп, що досягає висоти 21,2 км. Жодного вулкану на Землі такої висоти не існує.

Рифтові западини Марса доводять минулу геологічну активність планети, що закінчилася близько 2 млн. років тому. Яскравий червоний колір планети обумовлюється великим вмістом оксиду заліза в її грунті.

У стародавні часи на планеті Сонячної системи Марс було багато води, на поверхні цієї планети текли великі річки. На Південному і Північному полюсах Марса лежать крижані шапки.

Але цей лід складається не з води, а із застиглого атмосферного вуглекислого газу. До Марса було надіслано близько 30 міжпланетних космічних станцій. Припускають, що супутники Фобос і Деймос колись були астероїдами, захопленими Марсом.

Чи можливе життя людини на Марсі?

Марс як і усі планети земної групи складається з ядра, мантії і кори. Магнітне поле планети складає 0,1 т земного. Сила тяжіння складає 0,38 т земного значення, тому вага космонавта - мандрівника складе на Марсі 26,5 кг.

Атмосфера планети сонячної системи Марс розряджена, зміст вуглекислого газу - 95,3%. Також, у атмосфері Марсу є інші гази, особливо азот, вміст якого 2,7%. У 2004 року марсохід "Спіріт" показав наявність води в пробах марсіанського грунту. Температура на планеті від -150°С до +27°С.

При такій розрядженій атмосфері на Марсі, великому вмісту вуглекислого газу життя на планеті Марс не можливе.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика