Оголошення

Проєкт "Палити - здоров'ю шкодити"

| nikolay
Курити - здоров'ю шкодити
Автор роботи:
Махньов Данило
Клас:
5

В запропонованому дослідницькому проєкті на тему "Палити - здоров'ю шкодити" учень 5 класу, вивчаючи матеріал курсу ЗБД (основ здоров'я), з'ясовує історію тютюнопаління в Європі і зокрема в Україні, вивчає склад тютюнового диму, в якому виявлено більше трьох тисяч токсичних, дуже небезпечних для здоров'я людини речовин. В роботі над дослідницьким проєктом вивчається проблема куріння молоді, його шкода, захворювання людей які палять та способи боротьби з палінням.

Докладніше про роботу:

В процесі науково-дослідницької роботи на тему "Палити - здоров'ю шкодити", проведеної з предмету ЗБД (основ здоров'я) у 5 класі, автор зібрав інформацію про згубну дію куріння (тютюнопаління) на здоров'я людини і тривалість її життя, а також створив презентацію на тему "Згубна дія тютюну".

У рамках дослідницької роботи (проєкту) про шкоду здоров'ю паління учнем 5 (6) класу розглядається види захворювання курців, шкода куріння для школярів і підлітків та способи боротьби з палінням. В рамках роботи над навчальним учнівським і дослідницьким проєктом буде проведено анонімне соціологічне опитування про тютюнопаління серед учнів 5, 9 і 11 класів школи.

Зміст

Вступ
1. Проблема тютюнокуріння.
2. Шкода паління.
3. Захворювання курців.
4. Про шкоду паління для школярів і підлітків.
5. Тютюнокуріння серед учнів.
6. Боротьба з палінням.
Висновок.
Перелік літератури.

Вступ

Проблема "хвороб поведінки", або шкідливих звичок була, є і залишається актуальною для молодого покоління. Паління є соціальною проблемою суспільства, як для тієї частини що палить, так і для частини яка не палить.

Для першої - проблемою є кинути палити, для другої - уникнути впливу суспільства, що палить, та не "заразитися" їх звичкою, а також - зберегти своє власне здоров'я. Ні для кого не секрет, наскільки небезпечне паління, проте ж, у всьому світі щодня викурюється близько 15 мільярдів сигарет. За оцінками, в США на лікування хвороб, пов'язаних з палінням, йде 50 мільярдів $ на рік.

Хвороба паління давно вже стала світовою проблемою. А як говорять в медицині - хворобу легше попередити, ніж лікувати. Необхідно не просто повідомляти дорослим і дітям знання усього цього, але і прищеплювати їм негативну реакцію, так, щоб люди дійсно мали негативні емоції побачивши тютюнових вироби, при відчутті тютюнового диму, бачивши людей які палять.

Для цього мною був складений план дослідження:

 1. Зібрати матеріал про вплив паління на організм людини, використовуючи різні інформаційні джерела.
 2. Провести анонімне соціологічне опитування про тютюнопаління серед учнів 5, 9, 11 класи школи.
 3. Статистично обробити результати опитування з побудовою відповідних діаграм.
 4. Проаналізувати зібраний матеріал і зробити відповідні висновки.
 5. Ознайомити учнів і учителів з результатами соціологічного дослідження з проблеми тютюнопаління в школі.
 6. Притягнути громадськість для вироблення спільних ефективних способів вирішення цієї проблеми.

Мені в роботі допомагали учні нашого класу.

В ході дослідження учасники проєкту:

 • з'ясували історію тютюнопаління в Європі і на Україні;
 • вивчили склад тютюнового диму, в якому виявлені більше трьох тисяч токсичних, дуже небезпечних для здоров'я людини речовин;
 • зібрали достовірну інформацію про згубну дію тютюнопаління на здоров'я людини і тривалість її життя;
 • створили презентацію на тему "Згубна дія тютюну";
 • провели опитування учнів 4,11 класів школи у кількості 92 респондентів з метою з'ясувати, як вони відносяться до паління.

У ході дослідницької роботи над проєктом "Палити - здоров'ю шкодити" проведено опитування учнів 5, 9 та 11 класів школи у кількості 92 респондентів з метою з'ясувати, як вони відносяться до шкідливої звички паління.

Дана дослідницька робота (проєкт) має за мету притягнути громадськість для вироблення спільних ефективних способів вирішення проблеми куріння серед молоді. Проблема "хвороб поведінки", або шкідливих звичок була, є і залишається актуальною для молодого покоління.

В анкети були включені найважливіші моменти, що розкривають проблему тютюнопаління серед дівчаток і хлопчиків, розуміння ними проблеми, умови, які сприяють захопленню тютюнопалінням. Результати були представлені у вигляді електронних таблиць, які проілюстровані діаграмами в презентації.

Перейти до роздiлу 2: Шкода паління

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика