Оголошення

Шкода куріння сигарет, тютюну

Дослідницька робота
Шкода паління цигарок

Коли людина вперше торкається до сигарети, вона не замислюється про ті тяжкі наслідки, до яких може привести паління. Легковажно відноситись до свого здоров'я, курець вважає себе невразливим, тим більше що наслідки паління позначаються не відразу.

Наслідки паління позначаться на здоров'ї через ряд років і залежать від його інтенсивності, кількості випалених сигарет, глибини вдихання тютюнового диму, терміну паління і т. д.

Більшості людей властивий оптимізм. Будучи здоровими, вони зазвичай вважають, що їх завжди супроводитиме хороше самопочуття, а всякі захворювання - це доля інших, слабкіших, сприйнятливіших до хвороб людей. Але, на жаль, такий оптимізм не можна вважати виправданим, якщо не зробити заходів профілактики захворювань, не відмовитися від шкідливих звичок.

Дим сигарет повільно підточує здоров'я того хто палить.

Вчені наводять такі дані: якщо з тисячі цигарок виділити тютюнове смоління, то в ній виявляється до 2 міліграм сильної канцерогенної речовини, якої цілком достатньо для того, щоб викликати злоякісну пухлину у щура або кролика.

Якщо ми врахуємо, що частина людей викурює до 40 сигарет на день і навіть більше, то, для того, щоб викурити тисячу сигарет, їм знадобиться всього 25 днів.

Коли ж залучаються до паління? В основному в шкільному віці. Найбільша кількість людей залучаються до паління у 14, 17 і 19 років. Дослідженнями доведено, в чому шкода паління.

У димі тютюну міститься більше 30 отруйних речовин:

  • нікотин
  • вуглекислий газ
  • окисел вуглецю
  • синильна кислота
  • аміак
  • смолянисті речовини
  • органічні кислоти та інші.

1 або 2 пачки сигарет містять смертельну дозу нікотину. Курця рятує, тільки те, що ця доза вводиться в організм не відразу, а поступово. Статистичні дані говорять: в порівнянні з некурящими, люди, які тривало палять, в 13 разів частіше захворюють стенокардією, в 12 разів - інфарктом міокарду, в 10 разів - виразкою шлунку. Курці складають 96 - 100 % всіх хворих раком легенів.

Математики підрахували, що кожен з нас викурює за рік 1,55 кг тютюну. Якщо я не палю, то той, хто поруч, викурює 3,1 кг; а якщо і він не палить, то той, наступний, викурює 4,5 кг, а то і 6 кг тютюну. Кожна викурена сигарета скорочує життя людини на 15 хв. Кожні 13 секунд помирає людина від захворювання, пов'язаного з палінням. За рік - це 2,5 млн людей.

Підраховано, що населення земної кулі за рік викурює 12 більйонів цигарок і сигарет! Це астрономічні цифри. Загальна маса недопалків в рік - 2520000 тонн.

Тютюнові вироби готуються з висушеного листя тютюну, яке містить білки, вуглеводи, мінеральні солі, клітковину, ферменти, жирні кислоти та інше. Серед них важливо відмітити дві групи речовин, небезпечних для людини, - нікотин і ізопреноїди.

Усім відома приказка "Крапля нікотину вбиває коня". Горобці і голуби гинуть, якщо до їх дзьоба піднести скляну паличку, змочену нікотином. Кролик гине від однієї четвертої краплі, а собака від половини. Для людини смертельною стає 2-3 краплі. Якщо перекласти усе це на сигарети, то це пачка сигарет, викурена за один прийом.

Нікотин відноситься до нервових отрут. У експериментах на тваринах і спостереженнях над людьми встановлено, що нікотин в малих дозах збуджує нервові клітини, сприяє почастішанню дихання і серцебиття, порушення ритму сердечних скорочень, нудоті і блювоті. У великих дозах гальмує, а потім паралізує діяльність клітин нервової системи.

Розлад нервової системи проявляється пониженням працездатності, тремтінням рук, послабленням пам'яті. У медицині відомий випадок, коли при розтині трупа скальпель заскрежетав об камінь, так як в легенях скупчилося близько 1,5 кг вугілля. Палила ця людина близько 25 років і помер від раку легенів.

Паління підвищує ризик інфаркту, інсульту, захворювань мозку, виразки шлунку, гангрени кінцівок, шкіра блідне або жовтіє, швидко старіє. Якщо дитина рано починає палити, то сповільнюється зростання організму.

Особливо шкідливе паління для дітей і підлітків. Ще не зміцнілі нервова і кровоносна системи хворобливо реагують на тютюн. Окрім нікотину, негативну дію чинять і інші складові частини тютюнового диму. При надходженні в організм окислу вуглецю розвивається кисневе голодування.

Перейти до роздiлу 3: Захворювання курців

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика