Оголошення

Міні-проєкт на тему "Дощовий черв'як"

| nikolay
Дощовий черв'як
Тематика:
Автор роботи:
Полякова Ксенія
Керівник:
Ліхацька Людмила Стефанівна
Навчальний заклад:
Школа №5
Клас:
2

Даний дослідницький міні-проєкт а тему "Дощовий черв'як" з предмету "Я досліджую світ" учениця 2 класу початкової школи присвятила вивченню ролі та значення черв'яків у формуванні грунту. Перший, хто допоміг Ксенії в питанні дослідження дощових черв'яків - це її мати.

Докладніше про проєкт:

У індивідуальній дослідницькій роботі на тему "Дощовий черв'як" з предмету "Я досліджую світ" учениця 2 класу початкової школи вивчає за різними джерелами біологічні особливості дощових черв'яків, досліджує, як дощовий черв'як покращує структуру грунту землі.

У процесі творчого дослідницького міні-проєкту про дощових черв'яків та їх ролі і значення в природі ученицею 2 (3) класу досліджується як земля, отримана в результаті діяльності черв'яка, впливає на зростання і розвиток живих рослин, а також як дихає і чим харчується дощовий черв'як.

В результаті дослідницької роботи над навчальним учнівським проєктом про дощових черв'яків проводиться опитування учнів 2 і 3 класів початкових класів школи та створюється цікава презентація. В міні-проєкті розглядаються міфи і цікаві факти про дощових черв'яків, проводяться досліди про те, як дихають черв'яки в рамках предмета "Я досліджую світ".

Зміст

Вступ
1. Етапи проекту про дощового черв'яка.
2. Дощові черв'яки і їх роль в житті людини та природи.
3. Хто такі черв'яки і як вони виглядають?
4. Де мешкають і як пересуваються черв'яки?
5. Як дихає і чим харчується дощовий черв'як?
6. Чому дощові черв'яки вилазять на поверхню після дощу.
7. Користь дощових черв'яків.
8. Міфи і цікаві факти про дощових черв'яків.
9. Досліди. Як дихають черв'яки.
Висновки
Література.

Вступ

Одного разу, допомагаючи мамі на городі, я побачила багато дощових черв'яків. І мені захотілося якомога більше дізнатися про їх життя, про те: чи є у них якась роль і, якщо є, то що ж вони роблять? І ось що я взнала, працюючи над проєктом на тему Дощовий черв'як або "Значення і роль дощового черв'яка в природі".

Грунт - верхній родючий шар землі, що утворився під впливом рослин, тварин, мікроорганізмів і клімату на материнських гірських породах на яких він знаходиться. Це важливий і складний компонент біосфери, тісно пов'язаний з іншими його частинами.

У нормальних природних умовах всі процеси, що відбуваються в грунті, знаходяться в рівновазі. Але нерідко рівноважний стан грунту порушується. В результаті господарської діяльності людини відбувається забруднення грунту, і навіть її знищення.

Величезні площі родючих земель гинуть при гірничопромислових роботах, при будівництві підприємств і міст. Знищення лісів і природного трав'янистого покриву, орання землі без дотримання правил агротехніки призводить до виникнення ерозії грунту - руйнування і змиву
родючого шару водою і вітром.

Ерозія нині стала всесвітнім злом. Вплив мікроорганізмів і інших живих організмів на поліпшення грунтів дуже велике, наприклад дощові черв'яки беруть участь в утворенні перегною, який підвищує родючість грунту.

Я зацікавилася цим питанням і вирішила попрацювати над проектом на тему Дощові черв'яки і провести власне дослідження по вивченню ролі дощових черв'яків в поліпшенні структури грунту та підвищенні її родючості, написати міні-проект на тему Дощовий черв'як.

Предмет дослідження: роль і значення дощового черв'яка в природі.

Об'єкт дослідження: Дощові черв'яки.

Мета проєкту: вивчення ролі дощових черв'яків у формуванні грунту.

Гіпотеза: Я припускаю, що дощові черв'яки дуже корисні природі і людині, оскільки вони покращують структуру грунту і збільшують її родючість.

Завдання міні-проєкту про дощових черв'яків:

  1. Вивчити за різними джерелами біологічні особливості дощових черв'яків та їх роль у формуванні грунту;
  2. Дослідити: як дощовий черв'як покращує структуру грунту;
  3. Дослідити: як земля, отримана в результаті діяльності черв'яка, впливає на зростання і розвиток рослин;
  4. Проаналізувати отримані результати і зробити висновки.

Етапи міні-проєкту про дощового черв'яка:

  1. Провести опитування серед учнів;
  2. Сходити в шкільну бібліотеку за потрібною літературою;
  3. З допомогою керівника роботи знайти матеріал в Інтернеті;
  4. Із зібраного матеріалу вибрати основні відомості про дощових черв'яків;
  5. Провести дослідження;
  6. Створити презентацію за підсумками дослідницької роботи і виступити перед учнями початкових класів.

У своїй дослідницькій роботі (проєкті) про дощових черв'яків я використала наступні методи дослідження: порівняння, аналіз та спостереження.

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна