Публікація на сайті

Дощовий черв'як
Тематика проекту: 
Початкова школа
Тематика проекту: 
Природознавство
Автор проекту: 
Полякова Ксенія, 2 клас, школа №5
Керівник проекту: 
Ліхацька Людмила Стефанівна
Клас: 
2

Даний міні-проект з природознавства на тему "Дощовий черв'як" учень початкових класів школи присвятив вивченню ролі та значення черв'яків у формуванні грунту. Перший, хто допоміг Ксенії в питанні дослідження дощових черв'яків - це її мати.

Докладніше про проект:


У авторській дослідницькій роботі з природознавства на тему "Дощовий черв'як" учень початкової школи вивчає за різними джерелами біологічні особливості дощових черв'яків, досліджує, як дощовий черв'як покращує структуру грунту.

У процесі дослідницького міні-проекту про дощових черв'яків та їх ролі і значення в природі досліджується: як земля, отримана в результаті діяльності черв'яка, впливає на зростання і розвиток живих рослин.

В результаті роботи над проектом про дощових черв'яків проводиться опитування учнів початкових класів школи та створюється цікава презентація.

Зміст

Вступ
1. Етапи проекту про дощового черв'яка.
2. Дощові черв'яки і їх роль в житті людини та природи.
3. Хто такі черв'яки і як вони виглядають?
4. Де мешкають і як пересуваються черв'яки?
5. Як дихає і чим харчується дощовий черв'як?
6. Чому дощові черв'яки вилазять на поверхню після дощу.
7. Користь дощових черв'яків.
8. Міфи і цікаві факти про дощових черв'яків.
9. Досліди. Як дихають черв'яки.
Висновки
Література.

Вступ


Грунт - верхній родючий шар землі, що утворився під впливом рослин, тварин, мікроорганізмів і клімату на материнських гірських породах на яких він знаходиться. Це важливий і складний компонент біосфери, тісно пов'язаний з іншими його частинами.

У нормальних природних умовах всі процеси, що відбуваються в грунті, знаходяться в рівновазі. Але нерідко рівноважний стан грунту порушується. В результаті господарської діяльності людини відбувається забруднення грунту, і навіть її знищення.

Величезні площі родючих земель гинуть при гірничопромислових роботах, при будівництві підприємств і міст. Знищення лісів і природного трав'янистого покриву, орання землі без дотримання правил агротехніки призводить до виникнення ерозії грунту - руйнування і змиву
родючого шару водою і вітром.

Ерозія нині стала всесвітнім злом. Вплив мікроорганізмів і інших живих організмів на поліпшення грунтів дуже велике, наприклад дощові черв'яки беруть участь в утворенні перегною, який підвищує родючість грунту.

Я зацікавилася цим питанням і вирішила попрацювати над проектом на тему Дощові черв'яки і провести власне дослідження по вивченню ролі дощових черв'яків в поліпшенні структури грунту та підвищенні її родючості, написати міні-проект на тему Дощовий черв'як.

Банер сайту

Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проекти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проектів і міні-проектів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.

Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="https://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика