Оголошення

Роль дощових черв'яків в житті людини та природі

До цього мені було відомо, що черв'яки живуть під землею і в гної. А рибалки використовують їх як наживку для лову риби. Птахи живляться ними.

А ось чому вони виходять після дощу на поверхню і яку користь приносять грунту? - це мені не зрозуміло. А що думають про це інші учні? Я серед учнів свого класу провела анкетування, в якому взяли участь 21 учень.

Підсумки анкетування 2 класу

Питання Відповідь №1 Відповідь №2 Відповідь №3
Вам зустрічались дощові черв'яки? так-21 ні-0 не знаю
Де ви їх зустрічали? на грядці-10 у навозі-6 на дорозі-5
Де живуть черв'яки? під землею-14 на городі-5 у навозі-2
Чому черв'яків називають дощовими? вони виходять назовні під час дощу-7 вони люблять дощ-10 вони завжди мокрі-4
Чи корисні черв'яки? так-12 ні-2 не знаю-7
Чому черв'яки виповзають на поверхню? їм важко дихати-11 вмиваються-2 подихати свіжим повітрям-8

Після опитування я розмовляла з учителем. Вона розповіла, що черв'яків називають "плугом землі", тому що вони почали розпушувати землю раніше, ніж людина. Їх називають "санітарами землі", тому що, пропускаючи землю через свій шлунок, вони позбавляють нас від шкідливих мікроорганізмів, тобто і від хвороб. Про них говорять - "живі добрива" для рослин, тому що вони збагачують грунт поживними речовинами.

Першим повідомленням про корисність дощового черв'яка слід рахувати висловлювання Арістотеля про те, що черв'як є "світовим шлунком". Тобто їх можна назвати "скарбами
що живуть під землею".

Проте перші спроби використання дощових черв'яків відносяться до часів царювання великих фараонів в Древньому Єгипті. В Єгипті з успіхом використовували перероблений дощовими черв'яками мул річки Ніл для вирощування сільськогосподарських культур.

Древні єгиптяни обожнювали дощового черв'яка, вважали його святою твариною і забороняли вивозити з країни.

Перейти до стор. 3 Хто такі черв'яки

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика