Оголошення

Де мешкають і як пересуваються черв'яки?

Дощовий черв'як мешкає в різних грунтах, розпушуючи і обробляючи їх (особливо сприятлива ця його діяльність на грунтах городів і садів). Вологість грунту, температура і кількість їжі - головні умови необхідні для життя і розмноження черв'яків.

Вдень черв'як ховається в норці (норка - це вузький довгий канал, який в жарке літо може досягати глибини 1,5 метрів, з розширенням у кінці для розвороту) головою до входу, який прикритий листям, хвойними голками і іншим сміттям, а в сутінки оживає.

Черв'яки усе життя проводять в землі, риють глибокі ходи, і таким чином розпушують землю. Але іноді вони вимушені покидати свої залиті водою нірки після сильних дощів, щоб не задихнутися.

Черв'як спить взимку

Взимку вони згортаються в клубочок і сплять. Коли ми бачимо черв'яка на поверхні, це означає, що він шукає новий будинок або поживніший грунт. Черв'яки не можуть жити при сонячному світлі.

У країнах з вологим кліматом дощових черв'яків більше. Проте в перезволожених грунтах, а також на болотах, особливо торф'яних дощовий черв'як не живе. Також вони не можуть жити в піску.

"Дивно, як така м'якотіла тварина примудряється рити землю іноді дуже суху і тверду?! У нього три методи виконання цієї важкого завдання. Якщо земля рихла і податлива, то черв'як свердлить її, як відбійним молотком. Глотковий мішок у нього з твердими і товстими стінками і може висуватися вперед. При цьому він раз по раз сильно ударяє зсередини в передню частину тіла, забиваючи її в землю, як молоток.

Але від цих ударів навіть м'яка земля перед головою черв'яка твердне, трамбуючись. Тоді він прибігає до іншого способу: відриває губами шматочки землі і ковтає її. Наковтається до межі і повзе до поверхні землі, на яку викидає ту, що пройшла через кишечник грунт. Але якщо трапився на шляху в підземеллі особливо щільний і сухий грунт - черв'як зволожує його краплями слини. Намокне шматочок грунту черв'як його ковтає.

Вдень він ховається в норці головою до входу, який прикритий листям, хвойними голками та іншим сміттям, а в сутінки оживає. Виповзає на поверхню майже усім тілом, лише задній кінець тримається за край норки, а передня частина тіла здійснює кругові рухи, підводячись над землею і обмацує все навкруги. Намацає губами опалий лист дерева, хапає його і тягне в норку".

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика