Оголошення

Як дихає і чим харчується дощовий черв'як?

Як дихає дощовий черв'як?

Також мені дуже цікаво: чим або як дихає черв'як? Спеціальних органів дихання у черв'яка немає: вони дихають усією поверхнею тіла.

Тонка кутикула і ніжність шкірних покривів, багата мережа шкірних кровоносних судин забезпечують можливість поглинання кисню з довкілля. Кутикула добре змочується водою, і кисень спочатку розчиняється у воді. Це тягне необхідність збереження шкіри у вологому
стані.

Чи є у черв'яків кров?

Наступне питання, яке мене зацікавило: а чи є у черв'яків кров? Ось, що я знайшла в енциклопедії.

Кровоносна система дощових черв'яків замкнута і складається з 2 великих (спінального і черевного) кровоносних судин. У кожному сегменті тіла дві великі кровоносні судини сполучені "кровоносними" півкільцями. Кров у кольчецов червона за рахунок наявності в рідкій частині крові (кров'яній плазмі) речовини дуже близького гемоглобіну крові хребетних ("гемокруорин").

Кровоносна система дощового черв'яка

Чим харчується дощовий черв'як?

Живляться черв'яки гниючим листям, рослинними залишками, різними мікроорганізмами, заковтуючи грудочки землі, піщинки.

Як розмножується черв'як?

Дощовий черв'як розмножується тільки шляхом відкладання яєць, поміщених в особливі яєчні кокони, які за оптимальних умов відкладаються один раз в 5-7 днів.

Кокон є овальною пружною капсулою і нагадує по формі лимон. Діаметр кокона від 2 до 4 мм. В кожному коконі залежно від умов утримання може розвиватися від 2 до 20 яєць.

Маленькі черв'ячки мають довжину 1мм, а до 6-7 денного віку підростають до 4-7 мм. Вони тонкі, як нитки і відрізняються наявністю чітко вираженого червоної спінальної судини. Після виходу з кокона вони починають живитися.

Як довго живе дощовий черв'як?

Тривалість життя дощових черв'яків за окремими джерелами досягає від 4 до 16 років. Як показує практика культивовані черв'яки не хворіють і не піддаються епідеміям.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика