Публікація на сайті

Дослідницька робота: 
Міні-проект на тему Дощовий черв'як

Дослід №1

Мета досліду: Дізнатися, як дихають черв'яки.


Викопали ми черв'яків і поклали на папір. Виявляється, вони дуже добре пересуваються. Потім набрали в прозору пластикову склянку землі і поклали червя. Через деякий час черв'як зарився в землю.

Після цього ми стали бризкати водою в склянку. Черв'як поступово став виповзати на поверхню грунту. Значить дощовий черв'як дихає усією поверхнею тіла, яке покрите слизовою оболонкою вологою шкірою.

У воді розчинено занадто мало повітря, і тому дощовий черв'як там задихається. Тому в дощову погоду черв'якам набагато легше дихати на поверхні землі.

Дослід № 2

Шари грунту
Мета досліду: довести, що дощові черв'яки приймають активну участь в перемішуванні шарів грунту, переробки рослинних залишків і створенні капролитів.

Ми брали дві скляні банки об'ємом 3 л. У обидві посудини поміщаються шарами: грунт, пісок, грунт. У одну з банок поміщається звичайний дощовий черв'як. Досвід доцільно проводити у кінці жовтня, початку листопада, коли в грунті вже немає яєць дощових черв'яків, а дорослі особини пішли в грунт на зимівлю.

Самого дощового черв'яка треба приготувати заздалегідь. Друга банка буде служити контролем.

Раз на тиждень необхідно підгодовувати тваринку. Йому ми давали спиту чайну заварку, а також зволожували грунт.

Спостереження

У перші два тижні видимих ознак змін не спостерігалося. Швидше за все тваринка адаптувалася, оскільки до цього вона знаходилося в холодному приміщенні і біологічно вже готувалося до зимового спокою.

За два тижні на поверхні грунту почали з'являтися маленькі грудочки - копроліти сліди життєдіяльності черв'яка. Через стінку банки були видні ходи, які прокладав черв'як, а гірка чайних листочків поступово почала зникати.

Черв'як почав активно жити. Через три місяці усі три шари в посудині "дослід" були
перемішані в однорідну масу.

Перейти до стор.11 Висновки про черв'яків

Банер сайту

Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проекти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проектів і міні-проектів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.

Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="https://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика