Оголошення

Досліди: Вигляд, пересування, холоднокровність черв'яків

Експериментальна частина

Черв'яки - це тварини, живі організми, а усе живе має здатність в тому або іншому ступені реагувати на дію навколишнього світу. Як це перевірити? З Оленою Михайлівною, ще в серпні місяці, ми виконали декілька дослідів.

Дослід 1. Вивчаємо зовнішній вигляд

Розглядаючи черв'яка, ми звернули увагу на його зовнішній вигляд - чому він такого непримітного кольору? А коли помістили його на папір різного кольору, зробили висновок - в грунті темно, тому яскраве забарвлення черв'якові не потрібне, його ніхто не бачить. (Додаток 1)

Дослід 2. Пересування черв'яків

Розгляд черв'яка
Я спостерігав, як пересувається черв'ячок. Він розтягується або скорочується. Насправді - розтягуються або скорочуються сегменти (частини) тіла. Коли він повзе тіло його вільно витягується вперед, але при наступному скороченні передній кінець вже не подається у зворотному напрямі, а навпаки задній кінець підтягується до переднього.
Пересуваючись, черв'ячок чіпляється за поверхню двома парами коротких щетин, розташованих по обох сторонах свого тіла.

Кидаючи таким чином "якір", черв'ячок може витягати передні сегменти і просуватися вперед.
Щетини черв'яка можна розгледіти в лупу або провести такий експеримент. Покласти черв'яка на аркуш паперу і ми почуємо шерех - це тверді щетини труться об папір.

Дослід 3. Черв'яки - холоднокровні тварини

Черв'як на руці
У них низька температура тіла. Коли ми поклали черв'яка на долоньку, він почав звиватися, тому що температура шкіри руки була набагато вища, ніж температура його тіла.


Доcлід 4. Світло

Як і усі підземні жителі, дощовий черв'як не любить сонячне світло.
Черв'як долає перешкоду

У нього немає очей, та зате він добре відчуває, що його оточує. Коли ми поставили перед черв'яком перешкоду - він не наштовхнувся на нього, а повернув в інший бік (Додаток 4).

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика