Оголошення

Види рослин-хижаків

Дослідницька робота

Рослини-хижаки можна віднести до чуда природи. За різними даними, відомі близько 630 видів комахоїдних рослин-хижаків. Усі вони частину поживних речовин отримують за рахунок тварин, яких вони ловлять різними хитромудрими способами.

Корені рослин-хижаків в звичайний спосіб не можуть отримати достатню кількість поживних речовин. Тому вони пристосувалися ловити і переварювати комах, а також інших невеликих тварин.

Що це за рослини-хижаки? Хижі рослини вважаються чудом природи!
Зазвичай такі рослини мешкають у збіднених азотом місцях, а тварин використовують як додаткове джерело азоту.

Притягаючи комах забарвленням, запахом або солодкими речовинами, рослини ловлять їх тим або іншим способом, а потім виділяють в пастку ферменти, які переварюють спійману жертву. Оскільки ці хижі рослини живляться в основному дрібними комахами, то їх ще називають комахоїдними рослинами.

Види рослин-хижаків

Серед рослин можна виділити 3 види рослин-хижаків:

  1. З листям-пастками. По краю листя розташовуються зубчики, які щільно закриваються при попаданні всередину здобичі;
  2. З листям-липучками. На листі знаходяться волоски, які виділяють липку рідину, що є приманкою для комах;
  3. Листя у формі невеличкого глечика з кришечкою. Усередині знаходиться вода. Потрапивши всередину, жертва зазвичай не може вибратися і тоне.

Взагалі хижі рослини використовують п'ять різних типів пристосувань для упіймання здобичі:

  1. Невеличкі глечики - пастки;
  2. Пастки, що закриваються;
  3. Липучі пастки;
  4. Засмоктуючі пастки;
  5. Пастки-рачевні.

Квітникарі останнім часом все частіше додають в домашні колекції рослин-хижаків. Догляд за ними досить складний і вимагає постійної уваги. Для поливу рослин-хижаків рекомендується використати дощову воду, стежити за тим, щоб грунт і повітря були увесь час вологими, іноді треба підгодовувати невеликими шматочками м'яса або комахами.

Кажуть, що враження від спостереження за рослинами-хижаками в кімнатних умовах залишаються надовго.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика