Оголошення

Рослини-хижаки з пастками, що захлопуються

Дослідницька робота

Пастка у таких рослин-хижаків формується на кінці листа, черешок грає роль петлі, а сам лист утворює дві облямованих зубцями долі. На кожній з них є чутливі волоски, що приводять в дію пастку.

Це відбувається, коли комаха потривожить один з волосків. Але тільки при торканні другого волоска з основи рослини поступає досить потужний електричний імпульс, що примушує пастку рослини-хижака захлопнутися.

Пастка рослини-хижака закривається дуже швидко - приблизно за одну п'яту частку секунди. Розглянемо деякі хижі рослини, які мають такі пастки.

Рослина-хижак Венерина мухоловка

Рослина-хижак Венерина мухоловка

Ця рослина у природі живиться комахами і павуками. Росте у вологому помірному кліматі на Атлантичному узбережжі США. Листя рослини-хижака Венериної мухоловки, забезпечені довгими зубцями, схожими на розкритий капкан.

Кількість зубців по краю листа-пастки може перевищувати 30. Кожен лист Венериної мухоловки складається з двох половинок, що нагадують стулки раковини. Внутрішня поверхня листа усіяна дрібними червоними железками, які виділяють рідину, що містить травні ферменти і мурашину кислоту.

Комах приваблює яскраве забарвлення саме внутрішньої поверхні листа Венериної мухоловки. Якщо здобич мала, вона може виповзти з пастки, але якщо усередині стулок виявилася комаха товще 3-4 мм, воно неминуче загине.

Чим відчайдушніше б'ється вона в пастці, тим міцніше стискаються стулки листа, все сильніше прилягаючи одна до іншої і здавлюючи здобич. Іноді в такій капкан потрапляють і крупніші ласощі, такі як дрібні жабки, слимаки або гусениці.

Рослина-хижак Альдрованда

Рослина-хижак Альдрованда
Хижа рослина Альдрованда вільно плаває у водоймі без коренів. Тонке трав'янисте стебло рослини-хижака Альдрованди з мутовками з 7-9 листків, схожих на листя венериной мухоловки, завжди знаходиться під водою.

Широкі плоскі листовидні черешки листя Альдрованди звужені біля листової пластинки, де закінчуються довгими шиловидними щетинами, які, як списи, стирчать на всі боки. Листова пластинка складається з двох напівкруглих, нахилених одна до іншої половинок. Це ловецький апарат рослини.

При подразненні ніжних волосків на поверхні листа, він складається вздовж. Таким чином рослина-хижак Альдрованда ловить, а потім переварює дрібних водяних личинок та різноанітних ракоподібних.

Рослина Альдрованда пузирчаста росте на мілководдях, в стоячій воді кислих озер і ставків з розкладаючими донними відкладеннями. Зустрічається в Західній Європі, Африці, Східній та Південно-Східної Азії, Австралії, а також на Кавказі та Середній Азії.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика