Оголошення

Рослини-хижаки з липучими пастками

Дослідницька робота

Існують рослини-хижаки з липучими пастками, які використовують для полювання клейку речовину. Як тільки комахи сідають на лист, вони в'язнуть в цукристій рідині, що виділяється особливими стебловими залозами листя.

Намагаючись вирватися, комаха примушує сусідні волоски нахилитися у бік джерела руху і в результаті становиться ще міцніше схопленою. Розглянемо деякі хижі рослини, які мають такі липучі пастки.

Рослина-хижак Росолист

Рослина-хижак РосолистХижа рослина Росолист - комахоїдна рослина, що росте в Португалії і Марокко переважно на сухих кам'янистих грунтах. Лінійне листя і стебло густо покриті железками, що виділяють клейку рідину, схожу на краплі роси. Рослина досягає 20-40 см висоти. Яскраво цвіте жовтими квітами (4 см в діаметрі).

Росте виключно на узбережжі і є єдиною хижою рослиною, що росте у сухому середовищі та на лужних грунтах. Комаха, потрапивши на лист, обливається рідиною, гине, розчиняється і всмоктується рослиною. Липка речовина настільки рясна, що часом вся рослина суцільно покрита комахами.

Часто селяни збирають цю рослину і вішають її у своїх житлових приміщеннях для лову й винищення мух та комарів.

Рослина-хижак Росянка

Рослина-хижак Росянка

Найвідомішою хижою рослиною є росянка. У центрі її листа залізисті волоски короткі, а по краях довші (всього близько 25). Кінчик волоска рослини-хижака Росянки оточує прозора крапелька густого липкого і тягучого слизу.

Дрібні мухи або мурашки, залучені блиском цих крапельок, сідають або вповзають на лист і прилипають до нього. Комаха кидається і б'ється, намагаючись звільнитися з пастки, і при цьому неминуче зачіпає за сусідні липкі краплі.

Усі волоски листа Росянки згинаються назустріч здобичі і ще більше обволікають її слизом. Потім вже лист росянки починає спокійно згортатися, прикриваючи здобич. Одна рослина-хижак росянка за день здатна переварити декілька десятків комах. Росянки зустрічаються на усіх континентах.

Рослина-хижак Жирянка

Рослина-хижак Жирянка

Жирянка відноситься до групи рослин м'ясоїдних, які використовують липке, залізисте листя для того, щоб заманити і переварити комах. Ловецький апарат рослини-хижака Жирянки - лист.

На верхній стороні листа знаходяться залозки на ніжках, які виділяють цукристий слиз для залучення комах, і сидячі залозки, що виробляють слиз з набором ферментів для переварювання здобичі. Комаха, яка сіла на лист, приклеюється до його поверхні, після чого відбувається повільне скручування листа і переварювання захопленої комахи.

Більшість типів утворюють щільну зимову розетку, яка не м'ясоїдна. Коли настає літо, хижа рослина Жирянка розквітає, і у неї з'являється нове листя м'ясоїдних.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика