Оголошення

Рослини-хижаки із засмоктуючими пастками

Дослідницька робота

Існуючі рослини-хижаки із засмоктуючими пастками живуть у ставках. З їх листя звисають бульбашки, що мають отвір, який закриває вільнопідвішений клапан. Особливі залози хижої рослини викачують з бульбашки майже усю воду, щоб клапан залишався щільно закритим завдяки тиску води зовні.

Потім виділяється цукриста речовина, що притягає здобич і одночасно зміцнює клапан. Щетини направляють здобич до клапана, який миттєво відкривається при торканні жертвою сигнальних волосків.

Тиск примушує клапан відкритися усередину, і здобич разом з водою засмоктується у бульбашку. Далі клапан швидко закривається, вода викачується назовні, і починається переварювання улову. Розглянемо деякі рослини-хижаки, які мають такі засмоктуючі пастки.

Рослина-хижак Пухирчатка

Рослина-хижак Пухирчатка

Найшвидшою комахоїдною рослиною вважається рослина-хижак Пухирчатка. Рослина захоплює свою здобич за половину мілісекунди. Ця цікава хижа рослина Пузирчатка віддає перевагу змуленим, багатим на гумус водоймам, які стають у весняно-осінній період притулком великої кількості водних організмів.

Рослина-хижак Пухирчатка вільно плаває собі на поверхні води, не має коренів. Листя світло зеленого кольору дрібнорозсічене, на якому розташовані маленькі близько 5 мм овальні ловецькі бульбашки з повітрям, якими рослина захоплює дрібних комах, водорості та ракоподібних. Цвіте темно-жовтими кольорами, квітконоси довгі, близько 30 см.

Пухирчатка має більше сотні ловецьких бульбашок на одному стеблі. Усередині такої бульбашки - вакуум, коли мимо пропливає здобич, чутливі волоски на бульбашці уловлюють рух, бульбашка трохи відкриває отвір і здобич засмоктується з потоком води.

Волоски усередині бульбашки виділяють травні речовини, які перетворюють здобич на засвоювані рослиною речовини. Також бульбашки хижої рослини Пухирчатки грають роль поплавців, утримуючи рослину на поверхні води, коли надходить час цвітіння.

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна