Оголошення

Рослини-хижаки з пастками-рачевнями

Дослідницька робота

Ловецьке листя рослини-хижака з пасткою-рачевнею має короткий черешок, розділений на дві трубки, які йдуть під воду або у землю. По усій довжині трубок проходить спіральний проріз, уздовж внутрішньої поверхні якого знаходиться ряд спрямованих всередину волосків.

Залозки, розташовані на зовнішньому краю хижих рослин з пастками-рачевнями, виділяють клейку речовину. Невеликі водні або грунтові організми спрямовуються волосками всередину пастки, звідки вони вже не можуть вибратися.

Розглянемо деякі комахоїдні рослини-хижаки, які мають такі пастки-рачевні.

Рослина-хижак Генлісея

Рослина-хижак Генлісея

Генлісею можна зустріти в Південній Америці і тропічних районах Африки. Рослина-хижак Генлисея є справжніми хижаком, хоча їх зовнішній вигляд не вказує на її підступні властивості. Справа в тому, що, по-перше, їх ловецькі органи розташовуються під землею, а по-друге, здобич генлісеї дуже маленька.

Генлисея складається з 21 виду, зазвичай росте у вологому наземному і напівводному середовищі.
Хижа рослина Генлисея є невеликою травою з жовтими квітами, які використовують пастку типу крабової клішні. У такі пастки легко потрапити, але з них неможливо вийти із-за невеликих волосків.

У цих хижих рослин два різні типи листя: фотосинтезуюче листя над землею та спеціальне підземне листя, яке також заманює, ловить і переварює дрібні організми. Підземне листя для рослини-хижака Генлісеї виконує і роль коренів для вбирання води і прикріплення, оскільки у самої рослини-хижака коренів немає.

Листя під землею формує порожнисті трубки, які мають вигляд спіралі. Дрібні мікроби потрапляють в ці трубки за допомогою потоку води, але вже не можуть з них вийти.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика