Оголошення

Спостереження за полюванням рослин-хижаків

Дослідницька робота

Я розпочав свої практичні спостереження за процесом полювання домашніх хижих рослин. Моїм новим вихованцям довелося створити особливі умови. Оскільки вони мешкають в місцях з підвищеною вологістю, їх необхідно було помістити в ємності, тобто створити штучне "болото".

Таких рослин-хижаків поміщають в спеціальні тераріуми - замкнутий рослинний світ, в якому підтримується вологість температура і освітлення. Оскільки ці рослини мешкають там, де світловий день досить тривалий 12-14 годин на добу, я поставив їм спеціальну лампу денного світла.

І, нарешті, оскільки зараз у нас холодна пора року, і комахи зникли, мені довелося навіть ловити для своїх вихованців міль!

Спостереження за рослиною Жирянка

Ловецький апарат жирянки: липке листя, полює на дрібні мушки - дрозофіл. Лист повинен скручуватися для переварювання здобичі. Результат спостереження за жирянкою: протягом тижня прилипнуло 2 мухи-дрозофіли. Лист рослини жирянки не скрутився.

Висновок: недостатня кількість спійманих комах або рослина відноситься до типу із зимовою розеткою листя, яка нем'ясоїдна.

Спостереження за рослиною Цефалотус

Ловецький апарат цефалотуса: невеличке листя-глечики, які заманюють комах запахом, краї у глечиків слизькі, тому комасі важко не впасти всередину.

Результат спостереження за цефалотусом: міль заповзла в невеличкий глечик і зісковзнула вниз, що підтверджує спосіб полювання рослини-хижака.

Висновок: ловецький апарат рослини цефалотуса спрацював. Спостерігати подальший процес травлення неможливо.

Спостереження за рослиною Венерина мухоловка

Дослід з крапелькою води і венериною мухоловкою:

Крапелька води у венерину мухоловку

Крапаємо воду з піпетки в лист-пастку мухоловки хижої рослини. Пастка не закривається. Це підтверджує відому нам інформацію про захист цієї рослини від "неправдивих" перешкод.

Висновок досліду №1 з Венериною мухоловкою: ловецький апарат венериной мухоловки не спрацьовує при попаданні звичайних крапель води.


Дослід із засушеною комахою і венериною мухоловкою:

Мертва комаха у венериній мухоловці

Пінцетом поміщаємо засушену комаху у лист-пастку рослини-хижака:
Пастка рослини не закривається. Мертва комаха не стимулює волоски-тригери, тому ловецький апарат Венериної мухоловки не спрацьовує.

Висновок досліду №2 з Венериною мухоловкою: ловецький апарат рослини венериной мухоловки не спрацьовує при попаданні вже мертвих комах.


Дослід з живою комахою і венериною мухоловкою:

Жива комаха у венериній мухоловці

Акуратно поміщаємо спійману міль в ємність, в якій знаходиться наша рослина-хижак венерина мухоловка. Наблюдаємо.

Міль рухається по поверхні листових доль. Пастка не закривається при русі комахи на зовнішній стороні листя.

Висновок досліду №3 з Венериною мухоловкою:
пастка спрацьовує тільки при попаданні живої комахи на внутрішню частину листа, оскільки комаха, яка рухається, зачіпає волоски-тригери хижої рослини Венериної мухоловки.

Перейти до стор.10 Висновки

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика