Публікація на сайті

Дослідницька робота: 
Міні-проект Тварини минулого
Шерстистий мамонт

Мамонти найбільш відомі нам тварини з мультиплікаційних фільмів та книжок. Але, чи багато ми про них знаємо?

Шерстистий мамонт (Mammuthus primigenius) з'явився приблизно 300 тисяч років тому в Сибіру, звідки поширився в Північну Америку і Європу.

Мамонти були покриті грубою шерстю, довжина якої сягала 90 см. Проти холоду мамонт мав шар жиру завтовшки майже 10 см, який слугував йому у якості додаткової теплоізоляції.

Звісно, літня шерсть мамонта була коротшою і менш щільною. Колір шерсті був швидше за все темно-коричневим або чорним. У порівнянні з сучасними слонами шерстистий мамонт мав маленькі вуха і короткий хобот.


Шерстистий мамонт був дуже добре пристосований до холодного клімату і не був таким величезним, як часто думають люди.

Дорослі мамонти досягали у висоту від 2,5 до 4 м, що трохи більше сучасних слонів. Проте, вони були значно масивніші і досягали ваги у 8 тонн. Їх відмінністю серед видів хоботних були сильно зігнуті бивні та особливий наріст на верхній частині черепа, високий горб і задня спадаюча частина спини.

Знайдені при розкопках бивні досягали довжини 4,3 м, а їх вага сягала 84 кг. Але в середньому бивні шерстистого мамонта складали 2,5 м і важили близько 45 кг.

Колумбійський мамонт без шерсті

Колумбійський мамонт без шерсті
Окрім шерстистих північних мамонтів існували ще і південні, зокрема колумбійські мамонти (Mammuthus columbi), у яких не було шерсті.

Колумбійський мамонт був одним з найбільш великих представників сімейства слонових, які коли-небудь існували на Землі.

Висотою в загривку дорослі мамонти були 4,5 м, а їх вага досягала 10 т.


Колумбійський мамонт стикався з шерстистим мамонтом у північній межі ареалу і мешкав на просторах Північної Америки.

Стеготетрабелодон

Стеготетрабелодон
Стеготетрабелодон (Stegotetrabelodon) – є представником сімейства елефантид, що доводить теорію про те, що у самих слонів раніше було по 4 добре розвинених бивня.

Стеготетрабелодон відрізнявся тим, що нижня щелепа його була довша за верхню, але бивні в ній були коротші. При зімкненні щелеп тварини нижні бивні входили в проміжок між верхніми.

При подалшому розвиненні у кінці міоцену (5 млн. років тому) хоботні почали втрачати нижні бивні та стали біль схожими з сучасними слонами.

Банер сайту

Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проекти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проектів і міні-проектів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.

Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="https://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика