Оголошення

Фороракос, Нуралагус і Квабебігіракс

Дослідницька робота
Фороракос, Нуралагус і Квабебігіракс

Фороракос - це величезний жахливий птах.
Фороракос жив 23 млн. років тому і відрізнявся від своїх побратимів масивним черепом та величезним дзьобом. Зріст цього грізного хижака був аж до трьох метрів.

Учені з'ясували, що кістки голови птаха були дуже міцними і жорсткими у вертикальному і подовжньо-поперечному напрямах, а в поперечному його череп був досить крихким.

З цього можна зробити припущення, що фороракос не зміг би зчепитися із здобиччю, яка бореться. Скоріше за все цей хижий птах забивав жертву до смерті вертикальними ударами дзьоба.

Єдиним конкурентом фороракоса, швидше за все, був сумчастий шаблезубий тигр. Учені сходяться на тому, що ці два хижаки свого часу були верхівкою харчового ланцюга.

Нуралагус (Nuralagus rex)

Нуралагус (Nuralagus rex)Нуралагус - це велетенський меноркський заєць (лат. Nuralagus rex).

Цей ссавець сімейства зайцевих мешкав на острові Менорка починаючи з кінця міоцену до початку пліоцену, близько 7-5 млн років тому.

Меноркський заєць був розміром десь з собаку, міг досягати ваги в 14 кг. На думку учених, такі великі розміри кролика обумовлені так званим острівним правилом. Згідно з цим правилом, великі види, потрапивши на острови, з часом зменшуються, а дрібні, навпаки, збільшуються.

У зайця Нуралагуса були маленькі очі і вушні раковини, що не дозволяли добре бачити і чути. Нуралагус вільно існував на острові, йому не доводилося боятися нападу якоїсь хижої тварини, оскільки на території острові не було великих хижаків.

Крім того, учені вважають, що із-за зменшених лап і жорсткості хребта велетенський заєць втратив здатність до стрибка і пересувався повільно дрібним кроком.

Квабебігіракс (Kvabebihyrax kachethicus)

Квабебігіракс (Kvabebihyrax kachethicus)Квабебігіракс (Kvabebihyrax kachethicus) - вважається родом дуже великих даманів сімейства пліогірацид.

Мешкали квабебігіракси тільки в Закавказзі, точніше у Східній Грузії в пізньому пліоцені, 3 млн. років тому. Ці тварини відрізнялися великими розмірами, довжина їх тіла досягала 1,5 м.

Скоріше за все, ці цікаві тварини жили біля річок і озер, серед заболочених заростей лісової гущавини. Вони мали здатність ховатися у воді. Напевно, саме у воді квабебігіракс шукав захисту у випадку небезпеки.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика