Оголошення

Анкетування "На кого схожа тварина минулого"

Дослідницька робота

Серед учнів 5-х класів я провів анкетування на тему "На кого схожа тварина". Учням необхідно було визначитись на яку з існуючих зараз тварин схожа тварина минулого. Були запропоновані зображення доісторичних тварин.

Варіанти відповідей школярів, проаналізувавши, розмістив у наступних таблицях.

Слон Бегемот Носоріг Олень Лев Ведмідь Лінивець
Платібелодон 100%
Дейнотерій 100%
Меритерій 80% 20%
Шерстистий мамонт 100%
Колумбійський мамонт 100%
Стеготетрабелодон 100%
Арсинотерій 80% 20%
Целодонт 70% 30%
Емболотерій 40% 60%
Мегалоцерос 100%
Синтетоцерас 100%
Титаноідес 100%
Мегатерій 30% 70%
Діпротодон 60% 40%

Корова Гієна Лев Пантера Ведмідь Птах Заєць
Коріфодон 100%
Ендрюсарх 80% 20%
Саркастодон 90% 10%
Фороракос 100%
Нуралагус 100%
Квабебігіракс Нутрія – 30%, Бобер - 60% Морська свинка – 10%

За результатами анкетування виявилось, що на 100% учні виявили схожість наступних тварин минулого з сучасними тваринами:

 • Платібелодон
 • Дейнотерій
 • Шерстистий мамонт
 • Колумбійський мамонт
 • Стеготетрабелодон
 • Мегалоцерос
 • Синтетоцерас
 • Титаноідес
 • Коріфодон
 • Фороракос
 • Нуралагус

Більше всього розходжень в схожості виявилось при порівнянні Квабебігіракса (Нутрія – 30%, Бобер - 60% Морська свинка – 10%). Отже, з результатів анкетування можна зробити висновок, що у більшості тварин минулого є безперечна схожість з тваринами, які існують у даний час.

Висновки

При роботі над міні-проєктом "Тварини минулого" я вивчив певних тварин доісторичного періоду, їх особливості, життєдіяльність, подібність до сучасних тварин, способи адаптації до місць існування. У роботі над моїм проєктом мені допомогли учні 5 класів, які були задіяні у визначенні схожості між тваринами минулого і сьогодення.

Вже в процесі роботи над проектом багато школярів зацікавилися такими дивовижними доісторичними тваринами і ходом мого дослідження. Моя гіпотеза про існування у минулому тварин схожих на сучасних підтвердилася повністю.

Вивчаючи схожість тварин минулого і сьогодення, я зрозумів, що в природі існує деяка закономірність розвитку тваринного світу, яка полягає в тому, що усі тваринні групи, що коли-небудь жили на Землі, виникали, розвивалися, досягали якогось найвищого процвітання, а потім приходили в занепад і вимирали, поступаючись місцем більш організованій групі. Тварини змінювалися в процесі еволюції.

У своєму проєкті "Тварини минулого" я показав, що у далекому минулому існувало безліч різних тварин схожих на тварин, які живуть зараз. Напевно, кожна з тварин нашого часу має свого предка в доісторичному періоді.

В процесі розвитку і еволюції тварини змінювалися, таким чином, пристосовуючись до мінливого місця існування. Можна сказати, що в наші дні існують найбільш розвинені, пристосовані і досконалі екземпляри тварин минулого.

Вивчаючи тварин минулого, їх життя на землі, починаєш розуміти, що багато сучасних тварин знаходиться на межі вимирання існуючи поряд з людиною, ми повинні піклуватися про них, не винищувати їх, не знищувати місце існування, не забруднювати довкілля, і тоді сучасні тварини ніколи не стануть тваринними минулого.

Повернутись до змісту
Міні-проєкту "Тварини минулого"

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика