Оголошення

Проєкт "Олекса Довбуш - карпатський Робін Гуд"

| nikolay
Олекса Довбуш - карпатський Робін Гуд
Тематика:
Автор роботи:
Скиданюк Вікторія, Соломон Тетяна, Шебунчак Дмитро
Керівник проєкту:
Струтинська Руслана Василівна
Навчальний заклад:
Манявський НВК Богородчанського р-ну Івано-Франківської
Клас:
8

У індивідуальному дослідницькому проєкті з історії України на тему "Олекса Довбуш - карпатський Робін Гуд" учні 8 класу дуже зацікавилися постаттю ватажка опришків Олекси Довбуша і зібрали історичний матеріал про нього. Даний міні-проєкт з історії України може допомогти учням 7 і 8 класів глибше познайомитись з біографією Олекси Довбуша, цікавими фактами його життя, а також піснями і коломийками про Довбуша.

Докладніше про проєкт:

При проведенні пошуково-дослідницької роботи з історії України на тему "Олекса Довбуш - карпатський Робін Гуд" учні 8 класу зібрали цікаві легенди про Олексу Довбуша, знайшли географічні об'єкти, які пов'язані з Довбушем. Матеріал науково-дослідницької роботи містить інформацію про існуючі музеї і пам'ятники Олекси Довбушу в Україні.

Результатом навчального дослідницького міні-проєкту про Олексу Довбуша - карпатського Робін Гуда є презентація дослідницької роботи про діяльність Олекси Довбуша на Прикарпатті, виготовлений буклет та карти, екскурсія у музей Довбуша в Івано-Франківську. Було також виконано пошук історичної інформації у шкільній бібліотеці та проаналізовано присутність постаті Олекси Довбуша у українській художній літературі.

Зміст

Вступ
1. Біографія Олекси Довбуша.
2. Цікаві факти.
3. Пісні та коломийки про Довбуша.
4. Легенди про Олексу Довбуша.
5. Географічні об'єкти, пов'язані з Довбушем.
6. Музеї Олекси Довбуша.
7. Пам'ятники Довбушу.
8. Олекса Довбуш у художній літературі.
Висновки. Список літератури

Вступ

Сьогодні, коли Україна є незалежною державою, ми прагнемо ще більше дізнатися про героїчне минуле наших предків. Однією з важливих сторінок боротьби українців за свої права був опришківський рух. Найбільше у народному фольклорі відображена постать ватажка опришків Олекси Довбуша. Саме його називають карпатським Робін Гудом.

На сьогоднішній день місця, де діяв народний месник, відвідує багато туристів з України та Європи. Саме тому ми зацікавилися цим народним героєм і спробували зібрати історичний матеріал та фольклор про Довбуша. Маємо надію, що дана творча дослідницька робота (проєкт) з історії України про Олексу Довбуша сприяєтиме вихованню почуття патріотизму та інтересу до минулого рідного краю.

Об’єктом дослідження є діяльність Олекси Довбуша на Прикарпатті.
Хронологічні рамки дослідження: 1700-1745 роки.

Мета роботи: з’ясувати роль Олекси Довбуша у національно-визвольному русі на Прикарпатті, розвивати вміння узагальнювати матеріал, виховувати інтерес до минулого рідного краю та почуття патріотизму.

Передбачувані результати: ми з'ясуємо, чому Олексу Довбуша називають карпатським Робін Гудом; у нас покращаться навички роботи з різними джерелами інформації, ми навчимося систематизувати матеріал; удосконаляться навички працювати у команді; сформується почуття патріотизму та любові до рідного краю.

Кінцевий результат:

  • презентація;
  • результати досліджень про діяльність Олекси Довбуша на Прикарпатті;
  • виготовлення буклету;
  • виготовлення карти;
  • екскурсія у музей Довбуша в Івано-Франківську.

Практичне значення: матеріали даної дослідницької роботи в рамках проєкту можуть використовуватися вчителем при поясненні теми: «Опришківський рух на Прикарпатті. Олекса Довбуш», а також учнями при підготовці до уроку та розширенні своїх знань про рідний край.

У якості практичного результату пошуково-дослідницької роботи над проєктом планується розробити презентацію, буклет пам'яток Олекси Довбуша, а також карту туристичного маршруту по місцям перебування народного героя.

Перейти до розділу 1. Біографія Довбуша

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика