Оголошення

Цікаві факти про Олексу Довбуша

2. Цікаві факти про Довбуша

Факти про Довбуша

- Згідно з легендою, Олекса Довбуш не міг ходити до 6 років.

- Знову ж таки, згідно з легендою, молодий пастух Олекса змушений був тікати в гори і примкнути до "чорних хлопців" після того, як прямо біля воріт церкви вбив молодого панича Яблуновського, який нібито приставав до його нареченої Марічки.

- Олекса Довбуш довгий час працював ковалем, завдяки чому мав міцну мускулатуру. Один столітній старець, який в дитинстві бачив Олексу Довбуша, зумів згадати лише його величезний зріст і могутню фігуру.

- Його кептар був такий, що ним могли вкритися аж троє могутніх легінів, а бартку мав таку, що дзвеніла і співала на всі гори.

- Ватажок гірських розбійників завжди носив із собою два пістолети за поясом, бартку (гуцульський топірець) і довгу рушницю. Завжди курив люльку.

- Ночував Олекса Довбуш завжди окремо від своїх хлопців. Не довіряв нікому, можливо, це дозволило уникнути йому безлічі засідок.

- Не брала його ні куля, ні шабля, міг руками видушити з каменя воду.

- Кожного нового претендента Довбуш піддавав суворим випробуванням. Наприклад, потрібно було пройти по стовбуру поваленого над прірвою дерева або підкласти руку під сокиру. В останній момент сокира опускалася поруч з пальцями (іноді навіть зачіпаючи нігті), і той, хто відсмикував руку, вважався боягузом і до загону не приймався.

Перейти до розділу 3. Пісні та коломийки про Довбуша

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика