Оголошення

Географічні об'єкти, пов'язані з ім'ям Олекси Довбуша

5. Географічні об'єкти, пов'язані з ім'ям Олекси Довбуша

  • Туристичний маршрут «Стежка Довбуша».
  • Камінь Довбуша у Яремчі.
  • Печера Довбуша у селі Підзахаричі.
  • «Скелі Довбуша» поблизу села Бубнище.
  • Писана Криниця поблизу Славська на Львівщині.

Стежка Довбуша

Оскільки в місцевих горах ховалися опришки і сам Олекса Довбуш, то маршрут до групи мальовничих скель назвали Стежкою Довбуша. Саме тематикою його життя та діяльності оформлений цей туристичний маршрут. Особливо багато зробив для цього скульптор Грабар, композиції якого зустрічаються по ходу маршруту.

Стежка Довбуша — нетривалий маршрут лісистими гірськими схилами. Вона бере свій початок у заповідному урочищі Дрібка, підіймається вгору до скельних масивів та спускається вниз, утворюючи кільце. Протяжність стежки — 4 км.

Маршрут Стежка Довбуша

Тривалість переходу — від 2 годин. Стежка є грунтовою. Але часто трапляються ділянки, де доводиться проходити по каменях. Навколо групи скель є декілька оглядових майданчиків, з яких відкриваються гарні краєвиди на навколишні гори. З одного з майданчиків можна побачити Явірник – одну з вершин Горгансього хребта.

Стежка Олекси ДовбушаСтежка Олекси Довбуша - це таємнича місцевість, яка підкорює всіх відвідувачів своєю загадковістю, красою і величчю, це пам'ятка, яка зберігає таємницю великого і непереможного українського народу.

Камінь Довбуша у Яремчі

Камінь Довбуша — невелика скеля між автомобільною дорогою та річкою. Одна з легенд розповідає, що під час бою з польськими солдатами Олекса Довбуш відламав скелю і кинув її на ворогів, чим врятував своїх побратимів.

Згідно з іншою оповіддю, цей камінь має таємницю: на ньому видовбаний портрет Довбуша, який створив місцевий художник, щоби віддячити Довбушу за допомогу. Але, щоб побачити образ месника, камінь потрібно перевернути. Цю пам'ятку свого часу відвідали І. Франко, В. Гнатюк, М. Коцюбинський, С. Крушельницька.

Камінь Олекси Довбуша у Яремчі

Печера Довбуша у селі Підзахаричі

Печера Довбуша в Підзахаричах має невеликі розміри: висота – від 3 до 6 метрів, ширина – 1–1,5 метра, а довжина становить 7–10 метрів, хоча раніше, за переказами, довжина була приблизно 30 метрів.

Вхід в печеру являє собою вертикально нахилену тріщину в масивних пісковиках, що робить її мало помітною. Також подейкують, що в часи, коли жив Довбуш, печера вела аж до галицького берегу річки Черемош.

До печери протоптана стежка, яка виводить до хребта Берізка. Якщо йти по гребеню хребта, дорога приведе до геодезичного знаку. Внизу від нього, серед величезних кам'яних брил, знаходиться печера Довбуша, про що свідчить табличка.

Існує легенда, що забрані у місцевих багатіїв скарби Довбуш ховав у печерах.

Печера Олекси Довбуша у селі Підзахаричі

Скелі Довбуша

Скелі Довбуша — скельно-печерний комплекс, унікальна пам'ятка історії та природи, розташована поблизу села Бубнища. Це скелясті виступи пісковиків заввишки до 80 м, що утворились більше 70 млн років тому на дні палеогенового моря. Кам'яний лабіринт завширшки 200 м тягнеться серед буково-смерекового лісу зі сходу на захід майже на 1 км.

За переказами, у 16 ст. тут таборували опришки, які використовували печери під сховище. Про Бубнище свого часу писав Іван Франко у своєму творі «Бубнище». Михайло Грушевський визначив Скелі Довбуша як оборонний скельно-печерний комплекс.

Скелі Олекси Довбуша

Писана Криниця Довбуша

Пи́сана крини́ця — геологічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах Сколівського району Львівської області, між селами Волосянка і Верхня Рожанка.

Писана Криниця Олекси Довбуша

Подейкують, ніби один з товарищів Олекси Довбуша вирішив помірятись з ним силами. Проте замість бійки Довбуш запропонував інше змагання: сильнішим буде визнано того, хто зуміє розписатись рукою на камені біля криниці — тоді ще безіменної. Як не намагався суперник, але йому так і не вдалося лишити жодного відбитка на камені, а от Олекса Довбуш легко підписався на скелі біля криниці. Від того вона й отримала свою назву.

Перейти до розділу 6. Відомі музеї Олекси Довбуша

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика