Оголошення

Музеї Олекси Довбуша

6. Музеї Олекси Довбуша

  • Музей у Печеніжині.
  • Музей Олекси Довбуша в Івано-Франківську.
  • Музей Довбуша у Космачі.

Музей Олекси Довбуша в Печеніжині

Музей Олекси Довбуша в Печеніжині

Музей Олекси Довбуша в Печеніжині розпочав свою роботу в 1971 році. Проте вже в 1980 році приміщення музею в Печеніжиністало непридатним для використання. З 2004 року музей розміщується в чотирьох кімнатах колишнього Будинку побуту біля Михайлівської церкви.

Експозиція музею музею Олекси Довбуша в Печеніжині розповідає про історію села від давнини до сучасності. Зібрані предмети побуту, одягу, знаряддя праці і найбільша кімната присвячена руху опришків.

Музей Олекси Довбуша у Космачі

Музей Довбуша у Космачі — приватний хата-музей у селі Космачі Косівського району Івано-Франківської області. Належить українському краєзнавцеві Михайлові Юсипчуку-Дідишину. Зібрано предмети побуту, зброю часів опришківського руху та рідкісні речі: бартки, топірці, кептарі, череси тощо. У музеї є також незвичайні скульптури з дерева і каменю.

За розповідями, біля хати, в якій знаходиться музей, понад три століття тому було смертельно поранено Олексу Довбуша.

Музей Олекси Довбуша у Космачі

Історико-меморіальний музей Олекси Довбуша в Івано-Франківську

Створені експозиції музею на матеріалах з колекції відомого українського вченого, історика, професора, академіка, заслуженого діяча науки і техніки України, доктора історичних наук Володимира Грабовецького.

Експозиція першого залу розпочинається зі стенду, присвяченого засновнику музею Володимиру Грабовецькому. У вітрині представлені наукові видання музею Олекси Довбуша, в основу яких входить багатовіковий літопис Прикарпаття.

Музей Олекси Довбуша в Івано-Франківську

В другому залі експонуються матеріали, що розкривають соціально-економічні передумови, які спричинили умови піднесення опришківського руху під проводом Олекси Довбуша: письмові документи, карти, схеми, а також малярські та скульптурні зображення.

Цей експозиційний зал починається з літопису діяльності Олекси Довбуша, де демонструється картина «Олекса Довбуш» невідомого художника XVIII ст. В окремій вітрині демонструються опришківські реквізити, зброя, автентичний Довбушевий топір.

В. Грабовецьким було зібрано всю художню літературу про народного героя, починаючи ще з 1840.

Перейти до розділу 7. Пам'ятники Довбушу

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика