Оголошення

Захворювання курців, перелік хвороб

Дослідницька робота

Найбільшої шкоди паління завдає серцево-судинній системі, дихальній системі і є чинником провокування появи ракових пухлин. Статистика так охарактеризовує згубну дію паління: з групи в 1000 людей, що почали палити в підлітковому віці, 250 людей загинуть від дій тютюну до досягнення ними 70-річного віку.

Ці 250 людей, що померли від паління, втратять 10-15 років життя. Ще 250 людей загинуть від пов'язаних з тютюном хвороб після сімдесяти років.

Дослідження в США доказали, що в групі американських хлопчиків 15-річного віку від тютюну, згідно з прогнозами, загине, перш ніж вони досягнуть 70 років, в три рази більше з них, ніж від наркотиків, вбивств, самогубства, СНІДу, дорожньо-транспортних подій та алкоголю разом узятих.

Паління також сприяє збільшенню рівня холестерину в крові. У артеріях, що живлять серце, відкладаються жири, таким чином виникає їх закупорка. Як наслідок, інфаркт міокарду. У курців ризик отримати інфаркт міокарду в 4-5 разів вищий, ніж у некурящих.

Паління тютюну - основний чинник ризику захворювань органів дихання: хронічного обструктивного захворювання легенів, пневмонії. Хронічний бронхіт у тих, що палять виявляють в 5-7 разів частіше, ніж у некурящих.

У подальшому хронічний бронхіт ускладнюється емфіземою легенів і пневмосклерозом, захворюваннями, що суттєво порушують функцію легенів. Хронічний бронхіт супроводжується кашлем з мокротою, що може вказувати на початкову стадію інфекції дихальних шляхів. Смола від викурених сигарет осідаючи в легенях, дратує дихальні шляхи, внаслідок чого вони звужуються, а слиз, бруд і бактерії залишаються в легенях.

Захворювання курців

Той, хто рано почав палити, ризикує важко захворіти у віці в 30-40 років. Першим проявом хвороби, яка зазвичай протікає приховано, служить хронічний кашель, який часто називають кашлем курця.

Серед причин смерті, пов'язаних з палінням, хронічне захворювання легенів знаходиться на другому місці після різних серцево-судинних захворювань.

Сам тютюн і тютюновий дим містять більш ніж 3000 різноманітних хімічних сполук, більше 60 з яких являються канцерогенними, тобто здатними пошкодити генетичний матеріал клітини і викликати зростання ракової пухлини.

Ризик раку легенів тим вище, чим більше сигарет викурюють за день, чим більше років палять, чим більше кількості вдихуваного диму, а також чим вище відсоток вмісту смол і нікотину в сигаретах. Серед причин загибелі, пов'язаних з палінням, рак легенів знаходиться на третьому місці після серцево-судинних захворювань і хронічного захворювання легенів.

Паління є основною причиною багатьох видів ракових захворювань:

  • рак легенів, трахеї та бронхів - 85%;
  • рак гортані - 84%;
  • рак ротової порожнини - 92%;
  • рак стравоходу - 78%;
  • рак підшлункової залози - 29%
  • рак сечового міхура - 47;
  • рак нирок - 48%.

З палінням тютюну пов'язано хронічне отруєння нікотином. При палінні спостерігається порушення кислотності шлункового соку і моторики кишечника. При палінні відбувається різке зменшення вмісту кисню в крові.

Аміак та формальдегід дратують слизову оболонку рота, гортані, трахеї та бронхів, тому у курців часто рихлість ясен, виразки у роті, запалюється зів. Від такого дратування відбувається виникнення ангіни.

Від тривалого паління з'являється осиплість голосу. Останніми роками учені всього світу приділяють пильну увагу речовинам, що викликають рак. До них відносяться бензопирен, радіоактивні ізотопи та інші речовини так називаємого тютюнового дьогтю.

Якщо курець набере в рот дим, а потім видихне його через шматок білої тканини, то на ній залишиться коричнева пляма. Це і є тютюновий дьоготь. У нім особливо багато тих речовин, що викликають рак.

Багато з цих речовин викликає не лише токсичну, але і мутагенну та канцерогенну дію на клітини. Все це означає, що вони порушують нормальну роботу генетичного апарату клітини, викликають утворення мутантних, пухлинних клітин.

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна