Оголошення

Зовнішній вигляд та будова червоновухої черепахи

Дослідницька робота

1. Основна частина

Свою дослідницьку роботу (проєкт) з предмету "Я досліджую світ" на тему "Моя домашня черепаха" я почав з вивчення додаткової літератури та знайшовши матеріал в Інтернеті, ось про що я дізнався:

Черепа́хи (Testudines) — ряд зауропсидів (за старою класифікацією — плазунів), що існує впродовж 250 мільйонів років. Містить близько 230 видів, що групуються в 12 родин і 5 підрядів, що поширені по всій землі і живуть як у воді, так і на суші.

Черепахи здавна вважаються символом повільності, довголіття, мудрості і невпинного руху вперед.

1.1. Батьківщина проживання червоновухих черепах

Червоновуха черепахаБатьківщина проживання червоновухих черепах - Північна і Південна Америка, Південна і Центральна Європа, країни Південно-Східної Азії, Мексика. Але червоновухі черепахи поширюються по світу все ширше і ширше.

Розповсюджена в мілких озерах низькими, заболоченими берегами. Веде відносно малорухливий спосіб життя.


1.2. Зовнішній вигляд черепахи

За зовнішній вигляд ця черепаха отримала свою назву.
Писана краса - дослівний переклад назви Trachemys scripta з латині звучить як «розкреслений» або «розмальована».

Неповторною красою візерунка панцира, що переходить на голову і кінцівки, привертає до себе погляд червоновуха черепаха. Розмір її на перший погляд здається невеликим і викликає бажання негайно взяти в руки і поселити тварину у себе вдома.

Дійсно, черепашачий наряд виглядає яскраво і барвисто: червоні довгасті цяточки в області вух і хитромудрий малюнок з кілець на панцирі. У деяких підвидів зустрічаються плями жовтого або оранжевого кольору.

Наряд молодих особин відрізняється насиченими відтінками зеленого, жовтого, коричневого кольору. З віком забарвлення черепашок змінюється, втрачаючи первісну строкатість і соковитість фарб. У похилому віці яскравий малюнок може втратити свої обриси і злитися в один темно-коричневий або чорний колір. У неї є червоні смуги, які йдуть від очей.

Голова, шия, лапи і хвіст покриті жовтими смугами і плямами. Лапи обладнані плавальними перетинками. Вона, так само як і равлик, носить будиночок на собі і при необхідності повністю ховається в нього.

1.3. Будова черепахи

Щоб відповісти на питання, чи є скелет у черепахи, згадаємо, що тіло рептилії ділиться анатомічно на 4 частини. Воно складається з голови, шиї, тулуба та хвоста. Розглянемо будову черепахи в розрізі.

Так, її хребет складається з 5 відділів: шийного, грудного, поперекового, крижового і хвостового. Скелет голови повністю кістковий. Він з`єднаний з шиєю за допомогою двох рухомих хребців. Всього ж у черепахи 8 шийних хребців.

Голова в момент небезпеки втягується всередину панцира, завдяки наявності в ньому отвори.

Будова черепахи

Сухопутні рептилії сприймають звуки низької частоти. Черепах відносять до «мовчазних» тварин, так як їх голосові зв`язки анатомічно слабо розвинені. Тому вони видають шипіння або писк.

Перейти до розділів 1.4-1.5. Вік та харчування черепах

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика