Оголошення

Власні спостереження за черепахою, експерименти

Дослідницька робота

1.7. Спостереження за черепахою, експерименти

Спостереження за черепахою

Набуті знання допомогли мені у власних спостереженнях і експериментах.

Спостерігаючи за Шушею, я дізнався, що в неї прекрасний нюх, за допомогою якого вона легко знаходить мисочку з їжею і впізнає мене, коли я її гладжу. А от слух не дуже хороший. Вуха черепахи закриті шкіркою і відчувають тільки глухі звуки і вібрацію. Панцир чутливий до дотиків, так як через нього проходять нерви.

Купання для неї – це й питво. Черепаха втамовує спрагу через шкіру. Із звуків, вона може видавати шипіння, пирхання або навіть короткі звуки на зразок писку. Шуша не дихає під водою, вона піднімається до поверхні за киснем.

Коли розмовляю з черепахою ласкаво, вона витягає шию і слухає, варто її посварити, вона миттю ховається в панцир! Апетит у черепахи краще вдень, ніж увечері. Корм - сухі рачки (гамарус) ми купуємо в зоомагазині.

Проаналізувавши власні спостереження, я зробив висновок:

1. За черепахою потрібно правильно доглядати.
2. Вчасно і правильно годувати.

Якщо виконувати всі вимоги, дані в пам'ятці, черепасі буде комфортно, і вона в домашніх умовах може прожити навіть до 50 років. Мій юний вік дозволяє мені провірити це в реальному житті.

В кінці свого дослідження я вирішив порівняти спосіб життя черепахи в природі та акватераріумі. На мою думку в образі життя червоновухих черепах в природі і вдома є деякі подібності.

Вплив сонячного світла на черепаху

У природі червоновухі черепахи часто виходять на берег, щоб погрітися на сонечку. А що ж робити в домашніх умовах?

У зимовий період черепах, особливо молодих, опромінюють ультрафіолетом 3-4 хвилини 3 рази в тиждень для розвитку панцира.

Влітку з черепахами обов'язково потрібно гуляти. При цьому температура на вулиці повинна бути не нижче +25° С, і для них завжди повинна бути доступна ємність з водою. Під час прогулянки слід уникати прямих сонячних променів (краще помістити черепашок в тінь).

Дізнавшись про це, я придбав спеціальну лампу і з черепашкою гуляю на вулиці. По відношенню до сонячного світла і в природі і вдома червоновуха черепаха веде себе однаково - вона його дуже потребує.

Вивчивши літературу та спостерігаючи за своїм вихованцем, я можу зробити висновок, що в образі життя червоновухих черепах в природі і вдома є багато спільного.

Харчування черепахи

Я порівняв харчування червоновухих черепах в природі (рослинна і тваринна їжа) і те, чим я годую Шушу (сухими рачками (гамарусом), трохи капусти, моркви та ін). Виявилося, що тип живлення в природі і вдома збігається.

Сплячка черепахи

З джерел я дізнався, що в природі червоновухі черепахи впадають в зимову сплячку. Вдома моя улюблениця не відчуває різниці між літом і зимою і в сплячку не впадає.

Отже, за цим параметром є відмінності в способі життя.

Порівняльна таблиця

Червоновуха черепаха в природі Червоновуха черепаха в домашніх умовах
Середовище проживання Живе в прісному водоймищі Живе в акваріумі з прісною водою
Спосіб життя Впадає в сплячку Не впадає в сплячку
Гріється на сонці Потрібно гріти УФ лампою
Харчування Живиться рослинною і тваринною їжею Живиться рослинною і тваринною їжею

Висновки

В ході моєї дослідницької роботи (проєкту) "Моя домашня черепаха" я досяг поставленої мети:

1. З'ясував умови життя червоновухої черепахи в природі і досліджував її поведінку в домашніх умовах.
2. Вивчив додаткову літературу про водну червоновуху черепаху.
3. Ознайомився з правилами догляду за черепахою в домашніх умовах.
4. Провів власні спостереження за поведінкою черепахи вдома.
5. Проаналізував власні дані і зробив висновки.
6. Склав пам'ятку по догляду за червоновухою черепахою для тих, хто захоче мати її вдома.

Я вважаю, що моя гіпотеза підтвердилася. Тривалість життя червоновухої черепахи в домашніх умовах безпосередньо залежить від догляду та правильного утримання тварини.

Література

1. Красичкова А.Г. Червоновухі черепахи.
2. Чегодаєв А.Е. Акваріумні та терраріумні черепахи. Піклування. Харчування. Розведення. Профілактика захворювань. — Акваріум-Принт, 2007.
3. Ф. Керфоллі і М. Феррарі; Іл. І. Сталіо, А. Кантуччі і А. Моранді. Велика ілюстрована енциклопедія тварин: Пер. з нім.. — Махаон, 2001.

Перейти до розділу: Додатки. Факти про черепах

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна