Оголошення

Факти про черепах. Додатки

Дослідницька робота

Черепахи - космонавти

- Першими тваринам, які повернулися на Землю після польоту в космос, були собаки - Білка і Стрілка. А ось перший обліт навколо Місяця належить черепахам. Це було в 1968 році. На борт радянського космічного корабля Зонд-5 посадили середньоазіатських степових черепах.

Вибір був обґрунтований тим, що їм не потрібно великого запасу кисню, вони можуть півтора тижні нічого не їсти і тривалий час знаходитися в стані, схожому на летаргічний сон.

Всесвітній день черепахи

Проводять святкування, які привертають увагу до проблеми зникнення цих дивовижних тварин.

Всесвітній день черепахи - 23 травня

- 23 травня – Всесвітній день черепахи. Вже багато років поспіль цього дня активісти та екологи Земної кулі проводять заходи, які привертають увагу до проблеми зникнення цих дивовижних тварин.

Не всі черепахи повільні

- Не всі види черепах мають твердий панцир. Наприклад, він відсутній у сімейства м’якотілих черепах.
- Існує твердження, що черепахи повільні й невзмозі швидко рухатися. В більшості випадків це так: чим більша черепаха - тим важче її панцир і тому їй важче швидко рухатися.

Але є винятки серед морських черепах, які можуть рухатися зі швидкістю 35 км/год. В деяких країнах проходять традиційні черепашачі забіги, учасники яких можуть розвивати швидкість до 700 метрів за годину.

Агресивні черепахи

- Виявляється, не всі черепахи такі спокійні. В світі існує достатньо агресивні і небезпечні види. Грифова черепаха, яка проживає в басейні річки Місісіпі, має кігті і великий рот, схожий на капкан – він використовується черепахою для ловіння риби.

Укус грифової черепахи для людини несмертельний, але переноситься досить боляче.

Грифова агресивна черепаха

- Небезпечною для людини вважають кайманову черепаху. Зафіксовані випадки коли ці черепахи відкушували палець людині.

Роль черепах у природі та житті людини

Черепахи слугують поживою різним тваринам (зокрема, певним видам птахів і ссавців). Деякі види черепах, а також їхні яйця в їжу споживає людина.

Загрози для черепах

Основну загрозу чисельності черепах становить промисел яєць і вживання м'яса черепах в їжу, загибель їх в риболовних сітях. З панцирів виготовляють ювелірні прикраси та сувеніри. Нелегальна торгівля та інші загрози призводять до значного скорочення деяких популяцій.

Під охороною знаходяться 7 видів морських черепах. Комерційна міжнародна торгівля цими видами заборонена.

Черепаха заплуталась в рибальських сітях

Черепаха заплуталася в рибальських сітях.

Охорона черепах

У зв’язку з активним перетворенням природи людиною виникає проблема охорони та збереження видового різноманіття черепах. Рідкісні та зникаючі види занесені до Червоної книги.

Укладають міжнародні договори, що беруть під охорону певні види чи групи черепах (наприклад, морських черепах), а також забороняють вивозити й торгувати ними.

Розмноження черепах людиною

Розмноження черепах людиною

Якщо різні засоби охорони черепах у природних умовах не дають помітних успіхів, тоді їх штучно розводять і випускають у звичайне середовище мешкання (наприклад, морських черепах).

Повернутись до змісту
проєкта "Моя домашня черепаха"

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика