Оголошення

Чому скисає молоко?

Дослідницька робота

1. Чому скисає молоко

Усі діти люблять пити парне молоко, і я у тому числі. Але молоко через деякий час скисає. Тому мені стало цікаво: "Чому скисає молоко і як подовше зберегти його?". Я вирішила відповісти на це питання.

Першим, хто побачив мікрофлору кисломолочних продуктів, був знаменитий французький вчений Луї Пастер. Він, зацікавившись процесом бродіння, став вивчати його причини.

Досліджуючи під мікроскопом кисле молоко, Пастер виявив в ньому дуже маленькі "кульки" і "палички". Спостерігаючи за ними, Пастер переконався в тому, що кульки і палички в кислому молоці ростуть і кількість їх швидко збільшується.

"Отже, вони розмножуються", - вирішив Пастер. Додаючи невелику кількість кислого молока, що містить кульки і палички, у свіже молоко, Пастер викликав його квашення, або молочнокисле бродіння.

Кисломолочні бактерії під мікроскопом

Кисломолочні бактерії під світловим мікроскопом

Таким чином, Пастер встановив, що процеси бродіння викликаються мікробами, і притому саме бродіння служить джерелом енергії для цих мікробів. Нормальними мешканцями навіть гарного молока вважаються кисломолочні бактерії, дріжджі.

У теплому молоці бактерії дуже швидко розмножуються: щопівгодини може розділитися навпіл і дати дві нові. Таким чином, впродовж короткого часу кількість бактерій в 1мм теплого молока може досягти декількох мільйонів.

Кисле молоко приблизно на 35% складається з молочної кислоти. Саме під впливом молочної кислоти молоко скисає і згортається.

З літератури я також дізналася, що деякі кисломолочні продукти виготовляють шляхом квашення молока, додаючи в нього різні види мікроорганізмів.

Кожен з цих мікроорганізмів здатний змінювати молоко і надавати йому нові смакові властивості (вершки, сметана, кефір, сир, ряжанка, йогурт).

Молоко скислоКисломолочні продукти містять величезну кількість живих бактерій і інших мікроорганізмів. Постоявши день або два, молоко скисає. Але можна його змусити скиснути і перетворитися на сир не в два дні, а в дві секунди. Для цього потрібно додати до молока трохи оцту. Сир відразу виділиться.

Сир - це казеїн, молочний білок. Він в молоці розчинений, як цукор у воді. Але варто додати до молока кислоти, щоб казеїн виділився, захопивши з собою і жир. Але ж в молоко ніхто кислоти не ллє. Чому ж воно все-таки скисає?

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика