Оголошення

Подорожник та Коров’як скіпетровидний

2.2. Подорожник великий та ланцетолистий

Із розмаїття рослин природної флори України всім достеменно відомі подорожники.

В Україні їх нараховується 18 видів, а найпоширеніші — подорожник великий і подорожник ланцетолистий. Про останнього варто сказати особливо.

Подорожник великийВін полюбляє зростати на пустищах, обабіч доріг, на луках, полях. Одне слово — всюдисущий бур'ян. Він доступний всякому бажаючому з весни до пізньої осені.

Не кожен згодиться з тим твердженням, що подорожник ланцетолистий — їстівна і навіть смачна рослина. Але ж не зайвий він у салатах із зеленою цибулею, картоплею, кропивою і тертим хроном.

Його можна додавати в омлети і запіканки (пропустивши через м'ясорубку чи дрібно посічений), у каші й напої, пюре і котлети. Не завадить додавати його і в борщі та супи, навіть рибальську юшку.

Подорожник ланцетолистий — дієтична і цілюща рослина, визнана багатьма поколіннями лікарів.

У його листі містяться каротин, вітаміни С і К, лимонна кислота, ферменти, фітонциди, дубильні речовини і трішечки гіркоти.

Особливої слави зажив при лікуванні ран, глибоких порізів. Запаси рослини практично не вичерпні, і легко піддається розмноженню насінням.

2.3. Коров’як скіпетровидний

Коров’як скіпетровиднийВ народі Коров’як скіпетровидний називають ведмеже вушко.

Це дворічна рослина в перший рік утворює лише розетку густо опушених твердих листків. Яскраві жовті квітки сидять на квітконосі пучками (по 2-5) і утворюють щільне колосовидне суцвіття; розпускаються вони не одночасно, а поступово, по кілька квіток у день, і дуже швидко обпадають.

Росте переважно на сонячних місцях: у балці, на сінокосах, у заростях чагарників, на пустирях.

При зборі, сушінні й зберіганні квіток потрібно бути гранично акуратними, тому що вони легко гублять золотаве забарвлення (стаючи грязно-коричневими), а разом з ним й більшу частину своїх цілющих якостей.

Коров’як - популярний народний засіб при катарах верхніх дихальних шляхів.

Слиз, що входить у його склад, пом'якшує подразнення, а сапоніни розчиняють густе мокротиння в бронхах і полегшують відхаркування.

Але коров’як майже ніколи не застосовують окремо. Він завжди - тільки одна зі складових частин різних лікувальних чаїв від кашлю, причому крім безпосередньої дії за ним треба визнати й ефект поліпшення смаку.

Входять квітки коров’яку й у кровоочисні збори, застосовується при захворюваннях нирок і сечового міхура.

Запаси сировини щорічно достатньо великі, хоча після посушливих років чи­сельність рослин знижується через погане проростання насіння.

Перейти до розділів: 2.4, 2.5. Грицики. Пижмо звичайна

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика