Оголошення

Грицики та Пижмо звичайні

2.4. Грицики звичайні

На лікарську рослину Грицики звичайні втрапиш скрізь. Вона росте майже на всій території неосяжної неньки-України і призвичаїлось до убогого існування на узбіччях доріг, полів, на городах (якщо од сапи і рук роботящої господині вціліє).

Ця однорічна лікарська рослина, яку ганебно назвали бур'яном, настільки «плодюча» (одна рослина спроможна дати понад 60 тис. насінин), що за один вегетаційний період (літо!) спроможна виплодити 4 покоління. Тому молоді рослини можна знайти з ранньої весни до пізньої осені.

Грицики звичайні

Вони ж ще й у їжу придатні. З них готують салати, борщі, юшки, начинки для пиріжків, а насіння можна використовувати замість гірчиці й перцю. Про запас листя сушать і солять вкупі з іншою зеленню й овочами.

У медичній практиці лікарська рослина Грицики звичайні використовується як кровоспинний і знижуючий кров'яний тиск засіб, а ще і як сечогінний. У народній медицині відвар рослини радять при захворюваннях нирок, сечового міхура і порушеннях обміну речовин. Запаси лікарської сировини грициків практично не вичерпні.

2.5. Пижмо звичайна

Пижмо звичайнаПижмо звичайна - дуже розповсюджена багаторічна рослина, цвіте жовтенькими квіточками, суцвіття схоже на горобину. Висота пижмо близько метра. Цвіте в червні - серпні.

Лікарська рослина Пижмо звичайна багата на флавоніди, аскорбінову кислоту, ефірне масло, камфору, дубильні речовини, терпен, алкалоїди.

З лікувальною метою збирають суцвіття кошики. Традиційно використовують при жовтяниці, знижує рівень слизу в жовчі, допомагає від глистів, головному болі, сповільнює ритм серця.

Лікарська рослина Пижмо звичайна лікує холіцистит, підвищує тиск, збільшує жовчовиділення, має протимікробну, протигарячкову, в'яжучу дію, допомагає при ентероколіті, гастритах, захворюваннях трав'яного тракту.

Також, Пижмо звичайна допомогає при подагрі, від нервових розладів, каменів у бруньках, викликає менструацію, рекомендована при зниженій кислотності шлунка, вивихах, епілепсії, ревматизмі, сприяє загоєнню виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.

Ефірні масла рослини токсичні, не можна використовувати пижмо при вагітності. Запаси лікарської сировини безмежні. Пижмо інтенсивно відвойовує собі все нові території, стійка до випалювання, не поїдається тваринами.

Перейти до розділу: 2.6. Лікарська рослина Чистотіл

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика