Публікація на сайті

Дослідницька робота: 
Аптека у нас під ногами

2.6. Чистотіл

Чистотіл - це дуже розповсюджена бур'яниста отрутна рослина, яка живе на відкритих сонячних ділянках.


Лікарська рослина Чистотіл головне не переплутати із другими рослинами, тому що коли відриваєш гілочку чистотілу на зрізі з'являється яскраво-жовтогаряча крапелька соку, яка бруднить руки.
ЧистотілЧистотіл не дарма одержав свою назву, він допомагає при шкірних і паразитарних захворюваннях, очищає тіло от бородавок.

Найбільша концентрація лікарських речовин перебуває в коріннях рослини.

До складу чистотіла входять алкалоїди: берберин, протопін, хелідонін, хелерітрон, гомохелідонін (судорожна отрута, сильний місцевий анальгетик), коптізін, стилопін, хелерітрин, сангвінарин (здійнює наркотичну дію з наступним розвитком судорог); сапоніни, флавоноїди, кумарини, гіркоти, аскорбінова кислота, вітамін А, каротин і органічні кислоти - яблучна, лимонна, бурштинова, ефірні масла, смолисті речовини.

В нащій місцевості чистотіл в особливій шані. Його застосовують в народній медицині при шкірних хворобах, для полоскання порожнини носа й глотки при поліпах у носі, аденоїдах, гаймориті, захворюваннях лобових пазух, ясен, жовтяниці.

Також, лікарську рослину чистотіл застосовують при пухлині печінки, жовчнокам'яній хворобі, запорах. Чистотілом виводять бородавки, намазуючи їх кілька разів у день соком протягом кількох днів.

Але чистотіл отрутний. При поїданні тваринами викликає отруєння. Настійка й сік чистотілу використовуються як зовнішній засіб.

У крайніх випадках дуже обережно усередину, при цьому дозування повинно бути погоджене з лікарем, інакше не уникнути отруєння.

Запаси невичерпні. Ним заросло багато лісосмуг і рослина продовжує відвойовувати все нові й нові території. Легко розмножується насінням.

Перейти до розділів: 2.7, 2.8. Кропива дводомна. Полин гіркий

Банер сайту

Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проекти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проектів і міні-проектів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.

Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="https://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика