Оголошення

Результати анкетування жителів та висновки

4. Результати анкетування жителів с. Хлібодарівка

Результати опитування, проведеного серед жителів с. Хлібодарівка, показали, що багато людей знають про лікувальні властивості рослин, але дуже мало при цьому використовують їх для лікування та профілактики здоров'я.

Із 100 опитуваних лише 27 осіб застосовують лікарські трави регулярно, 32 осіб застосовують їх зрідка, в основному, для лікування застуди, решта 41 взагалі не користуються травами. З 59 осіб лише 12 знають, як збирати і заготовляти трави, інші купують в аптеці.

Да, завжди Ні, ніколи Рідко
27 41 32

5. Результати дослідницької роботи

В результаті проведених мною досліджень у рамках дослідницької роботи на тему "Аптека у нас під ногами", я з'ясувала, що в околицях нашого села росте дуже багато лікарських рослин.

У своєму дослідницькому проєкті на тему "Аптека у нас під ногами" я зупинилася конкретно тільки на деяких видах лікарських рослин. Я визначила місця зростання даних лікарських рослин, здійснивши екскурсію в околицях с. Хлібодарівка.

З книжок, і з розмов з мешканцями я познайомилася з правилами заготівлі лікарської сировини і приготування настоїв. З бесіди з медичними працівниками свого села я зрозуміла, що в сучасній медицині широко використовуються і рецепти народної медицини.

Як стверджують медичні працівники, застосування народних засобів дуже ефективно, хоча потрібно більш тривалий термін лікування. Використання лікарських трав покращує захисні сили організму і підвищує загальний імунітет.

З бесід з мешканцями села я зрозуміла, що вони широко використовують лікарські трави для профілактики і лікування різних захворювань, але багато людей не цікавляться травами. Мої респонденти дуже багато розповіли мені не тільки про корисність збору лікарської сировини, але і про дбайливе ставлення до рідної природи.

При заготівлі лікарських рослин не можна забувати мудрий девіз: «Використовуй, охороняючи, і охороняй, використовуючи».

Висновки

Природа є джерелом здоров'я і небезпеки для людини. Багатий і різноманітний вибір ліків в «зеленій аптеці», але потрібно бути обережними: отруєння рослинами можливо, якщо займатися самолікуванням.

Звертатися в «зелену аптеку», також як і в звичайну, слід при встановленому діагнозі хвороби і з рецептом лікаря.

Я вважаю, що пропаганду про ефективність застосування лікарських трав для лікування різних захворювань необхідно проводити серед населення, використовуючи всі засоби (бесіди, лекції, оформлення стендів), щоб виробити в людей позитивне відношення до використання лікарських трав.

Необхідно знайомити людей з правилами заготівлі, зберігання лікарської сировини і приготування лікарських настоїв. «На землі немає нічого, що не вважалося б ліками», - стверджує одне з положень тибетської медицини.

Ми живемо у світі ліків. Рослинний світ нашої країни дуже багатий, і практично всі його представники мають лікарськими властивостями. Однак, в умовах екологічного неблагополуччя, важливе значення набуває турбота про раціональне використання природних багатств лікарської флори в боротьбі за здоров'я і активне довголіття людей.

Правий був середньовічний лікар Парацельс, який писав: «Весь світ – аптека...» Дійсно, куди б ми не пішли в ліс, на річку, в поле або вийшли на садову ділянку - скрізь можна зустріти лікарські рослини.

Список літератури

1. Безель А.В. Лікування соками рослин / А.В. Безель, П.В. Олійник, А.Р. Грицик, О.Н. Долинська. - Івано-Франківськ, 2003.- 180 с.
2. Болтаревич З. Українська народна медицина: Історія і практика. – К. Абрис, 1994. – 320 с.
3. Вульф Е.В. Світові ресурси корисних рослин / Е.В. Вульф, О. Ф. Малєєва - Наука, 1969.
4. Гаммерман А.Ф. Лікарські рослини. (Рослини-цілителі).- Вища школа, 1975.
5. Картух В.В. Жива аптека. - Київ: Здоров’я, 1992 -250 с.
6. Картух В.В. Ліки навколо нас – Київ: Здоров’я, 1973 – 446 с.
7. Шульц Я. Ліки з Божої аптеки – дітям. – Пер. з польськ. – Київ: «Джерело життя», 2000. – 208 с.
8. Масюкова М.Д., Сушков К. Л. Наші квіти. Алма-Ата «Кайнар», 1972.

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна