Оголошення

Результати анкетування жителів та дослідження

4. Результати анкетування жителів с. Хлібодарівка

Результати опитування, проведеного серед жителів с. Хлібодарівка, показали, що багато людей знають про лікувальні властивості рослин, але дуже мало при цьому використовують їх для лікування та профілактики здоров'я.

Із 100 опитуваних лише 27 осіб застосовують лікарські трави регулярно, 32 осіб застосовують їх зрідка, в основному, для лікування застуди, решта 41 взагалі не користуються травами.

З 59 осіб лише 12 знають, як збирати і заготовляти трави, інші купують в аптеці.

Да, завжди Ні, ніколи Рідко
27 41 32

5. Результати дослідницької роботи

В результаті проведених мною досліджень у рамках дослідницької роботи з біології на тему "Аптека у нас під ногами", я з'ясувала, що в околицях нашого села росте дуже багато лікарських рослин.

У своєму дослідницькому проекті з біології на тему "Аптека у нас під ногами" я зупинилася конкретно тільки на деяких видах лікарських рослин. Я визначила місця зростання даних лікарських рослин, здійснивши екскурсію в околицях с. Хлібодарівка.

З книжок, і з розмов з мешканцями я познайомилася з правилами заготівлі лікарської сировини і приготування настоїв.

З бесіди з медичними працівниками свого села я зрозуміла, що в сучасній медицині широко використовуються і рецепти народної медицини.

Як стверджують медичні працівники, застосування народних засобів дуже ефективно, хоча потрібно більш тривалий термін лікування. Використання лікарських трав покращує захисні сили організму і підвищує загальний імунітет.

З бесід з мешканцями села я зрозуміла, що вони широко використовують лікарські трави для профілактики і лікування різних захворювань, але багато людей не цікавляться травами.

Мої респонденти дуже багато розповіли мені не тільки про корисність збору лікарської сировини, але і про дбайливе ставлення до рідної природи.

При заготівлі лікарських рослин не можна забувати мудрий девіз: «Використовуй, охороняючи, і охороняй, використовуючи».

Перейти до розділу: Висновки. Література

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика