Публікація на сайті

Дослідницька робота: 
Аптека у нас під ногами

Висновки

Природа є джерелом здоров'я і небезпеки для людини. Багатий і різноманітний вибір ліків в «зеленій аптеці», але потрібно бути обережними: отруєння рослинами можливо, якщо займатися самолікуванням.


Звертатися в «зелену аптеку», також як і в звичайну, слід при встановленому діагнозі хвороби і з рецептом лікаря.

Я вважаю, що пропаганду про ефективність застосування лікарських трав для лікування різних захворювань необхідно проводити серед населення, використовуючи всі засоби (бесіди, лекції, оформлення стендів), щоб виробити в людей позитивне відношення до використання лікарських трав.

Необхідно знайомити людей з правилами заготівлі, зберігання лікарської сировини і приготування лікарських настоїв. «На землі немає нічого, що не вважалося б ліками», - стверджує одне з положень тибетської медицини.

Ми живемо у світі ліків. Рослинний світ нашої країни дуже багатий, і практично всі його представники мають лікарськими властивостями.

Однак, в умовах екологічного неблагополуччя, важливе значення набуває турбота про раціональне використання природних багатств лікарської флори в боротьбі за здоров'я і активне довголіття людей.

Правий був середньовічний лікар Парацельс, який писав: «Весь світ – аптека...» Дійсно, куди б ми не пішли в ліс, на річку, в поле або вийшли на садову ділянку - скрізь можна зустріти лікарські рослини.

Список літератури

1. Безель А.В. Лікування соками рослин / А.В. Безель, П.В. Олійник, А.Р. Грицик, О.Н. Долинська. - Івано-Франківськ, 2003.- 180 с.

2. Болтаревич З. Українська народна медицина: Історія і практика. – К.: Абрис, 1994. – 320 с.

3. Вульф Е.В. Світові ресурси корисних рослин / Е.В. Вульф, О. Ф. Малєєва - Л.: Наука, 1969.

4. Гаммерман А.Ф. Лікарські рослини. (Рослини-цілителі).- М.: Вища школа, 1975.

5. Картух В.В. Жива аптека. - Київ: Здоров’я, 1992 -250 с.

6. Картух В.В. Ліки навколо нас – Київ: Здоров’я, 1973 – 446 с.

7. Шульц Я. Ліки з Божої аптеки – дітям. – Пер. з польськ. – Київ: «Джерело життя», 2000. – 208 с.

8. Масюкова М.Д., Сушков К. Л. Наші квіти. Алма-Ата «Кайнар», 1972.

Банер сайту

Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проекти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проектів і міні-проектів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.

Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="https://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика