Оголошення

Тютюнопаління серед учнів школи

Дослідницька робота

За статистикою починають палити в основному в підлітковому або навіть в дитячому віці. Діти у віці 8-11 років закурюють з цікавості та з метою наслідування дорослих. У більш старшому віці (12-14 років) палять переважно на догоду моді. У 15-18 років паління стає своєрідним захистом від різних неприємностей, взаємонерозумінь та переживань.

Велика роль у формуванні цієї шкідливої звички у дітей - це відношення до неї дорослих членів сім'ї. Половина школярів, які палять, росте в сім'ях батьків, що палять.

Найпопулярніші причини за якими люди палять:

  • щоб здаватися доросліше - 18%;
  • тому що усі навкруги палять - 22%;
  • для задоволення - 24%
  • щоб зробити перерву в роботі - 24%
  • щоб відволіктися від неприємних думок - 30%
  • щоб розслабитися - 33%
  • щоб підтримати компанію - 34%
  • щоб зняти напругу - 38%
  • за звичкою - 50%

Ми у своїй анкеті теж спробували з'ясувати причини, за якими люди починають палити.

Серед курців існують різні міфи

Міф перший: тютюн заспокоює нерви і рятує від стресів.

Насправді компоненти тютюну (смоли, нікотин, дим і т.п.) не розслабляють, а "гальмують" найважливіші ділянки центральної нервової системи. Головне полягає в тому, що звикнувши до сигарети, людина без неї вже розслабитися не може.

Міф другий: люди, що палять, довше зберігають струнку фігуру.

Насамперед притуплюючи сигаретою відчуття голоду, ви даєте поштовх розвитку гастриту і виразкової хвороби шлунку.

Міф третій: Сигарети з позначкою "легкі" не так шкідливі, як звичайні.

На жаль, це помилка. Використовуючи легкі сигарети, курці затягуються частіше і глибше, що, згодом, може привести до захворювання раком не самих легенів, а, так званої, легеневої периферії - альвеол і малих бронхів.

Міф четвертий: Стільки людей у світі палять, і нічого - живуть.

Живуть, але як? Молоді до болячок, пов'язаних з палінням, ще не дожили, але вони їх чекають. Літні люди швидше лікуються, чим живуть нормальним повноцінним життям. Сьогодні доведена пряма залежність між палінням і раком легенів.

Тютюновий дим руйнує ген р53, що пригнічує розвиток раку. До того ж курці частіше страждають від виразки шлунку і серцево-судинних захворювань. Паління також часто призводить до хронічного бронхіту.

Перейти до роздiлу 6: Боротьба з палінням

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика