Оголошення

Хто придумав таблицю множення?

1.4. Пошук інформації про історію таблиці множення

Група «шукачів» Ляшенко Богдан та Василенко Ангеліна та Кравчук Артем «розкопували» історію виникнення таблиці та її цікавинки:

Хто придумав таблицю множення?

Вперше в звичному нам вигляді таблиця множення з'явилася у творі Нікомаха Геразского (I-II ст. н. е.) - «Введення в арифметику».

Так хто придумав таблицю множення?

Прийнято вважати, що перший, хто її відкрив, – це Піфагор, хоча прямих доказів і підтверджень цьому немає.

Є лише непрямі докази. Як, наприклад, Нікомах Геразский посилається на Піфагора у своєму творі.

При цьому існує одна з найстаріших таблиць множення, що наведена на глиняних табличках, вік якої близько 4-5 тисяч років, і вона була виявлена у Стародавньому Вавилоні. В основі її лежала шестидесятеричная система числення.

Таблиця ж з десятковою системою числення була знайдена в Китаї, в 305 році до нашої ери.

Тому чітко відповісти на питання: «Хто придумав таблицю множення», - не вийде. На сьогоднішній день таблиця множення носить назву "таблиця Піфагора" і виглядає квадратом, сторони якого позначені множниками, а в клітинках варто їх твір.

Перейти до розділу: Таблиця множення у віршах

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика