Оголошення

Мої пропозиції з профілактики тютюнокуріння. Висновок

Дослідницька робота

Всесвітня Організація охорони здоров'я рахує паління однією з глобальних загроз здоров'ю і благополуччю населення планети. За даними міжнародної організації, щорічно від пов'язаних з палінням хвороб помирають більше 5 мільйонів людей. Кожні вісім секунд у світі передчасно помирає курець, причому кожен десятий з них - наш земляк.

Нікотин - це отрута повільної дії, він руйнує організм зсередини, упродовж багатьох років. Разом з тим курець губить не лише себе, але і людей, які його оточують, адже в димі від тютюну міститься близько 200 шкідливих речовин, які отруюють людину та довкілля.

Паління найсильнішим чином підриває здоров'я людини. Кожному необхідно це зрозуміти і усвідомити. Не потрібно добровільно руйнувати свій організм. Що стосується поширеного продажу тютюну, то на мій погляд продажем тютюнових виробів повинні займатися тільки фірмові магазини, а не усі торгові магазинчики на кожному куточку вулиці.

Треба також заборонити рекламу таких товарів, і продаж їх дітям та підліткам. Фізична культура, спорт, зайняття в гуртках, секціях та студіях, правильна організація вільного часу, цікавого і змістовного відпочинку - усе це протистоїть розвитку шкідливих звичок, зокрема звичок до вживання тютюнових виробів.

Затвердження здорового способу життя - важливе загальнодержавне завдання. Усіма силами сприяти його рішенню - це завдання усіх людей, кожного жителя нашої країни.

Значущість мого проекту полягає в тому, що результати, отримані в процесі роботи над проектом не залишили байдужими нікого, а головними причинами захоплення підлітків палінням, як з'ясували самі діти являються:

  • вплив друзів - 65,7%
  • бажання почувати себе дорослим - 19,7%
  • цікавість і бажання спробувати нове - 7,6%

З'ясувалося, що 23 з опитаних не мають точного уявлення про згубний вплив тютюнокуріння на організм людини. Боротьба за ці 23% является основною нашою роботою з профілактики тютюнопаління, оскільки тільки на ранній профілактичній стадії можна добитися гарних результатів.

Але навіть маючи уявлення про наслідки паління наші хлопці не змогли упевнено відповісти, що в майбутньому палити вони не будуть.

  • 4 з 70 учнів сказали, що швидше за все палитимуть
  • 10 дітей не впевнені будуть або не будуть
  • А 56 школярів сказали, що ні за що не палитимуть.

Мої пропозиції щодо профілактики тютюнопаління:

  • У шкільній бібліотеці зібрати медіа-матеріали по тютюнопаління для використання на уроках і на класній годині;
  • організувати екскурсії до музею медінституту,
  • проводити різноманітні змагання, брейнринги класів;
  • учителям усіх предметів знаходити можливість на своїх уроках як можна частіше вести пропаганду здорового способу життя проти паління.

Перелік використаної літератури

1. Горін А.Г. Паління і людина. - Аспект Прес, 1999. - 318с.

2. Васильченко Е.А. Тютюнокуріння. - Аспект Прес, 2000. - 227с.

3. Єременко Е.С. Шкода паління, 2004. - 115с.

4. Максимова Т. М. Сучасний стан, тенденції і перспективні оцінки здоров'я населення. - Асоціація громадського здоров'я, 2002. - 204с.

Повернутися до початку:
проєкту "Палити - здоров'ю шкодити"

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика