Публікація на сайті

Дослідницька робота: 
Палити - здоров'ю шкодити

Всесвітня Організація охорони здоров'я рахує паління однією з глобальних загроз здоров'ю і благополуччю населення планети.


За даними міжнародної організації, щорічно від пов'язаних з палінням хвороб помирають більше 5 мільйонів людей. Кожні вісім секунд у світі передчасно помирає курець, причому кожен десятий з них - наш земляк.

Нікотин - це отрута повільної дії, він руйнує організм зсередини, упродовж багатьох років. Разом з тим курець губить не лише себе, але і людей, які його оточують, адже в димі від тютюну міститься близько 200 шкідливих речовин, які отруюють людину та довкілля.

Паління найсильнішим чином підриває здоров'я людини. Кожному необхідно це зрозуміти і усвідомити. Не потрібно добровільно руйнувати свій організм. Що стосується поширеного продажу тютюну, то на мій погляд продажем тютюнових виробів повинні займатися тільки фірмові магазини, а не усі торгові магазинчики на кожному куточку вулиці.

Треба також заборонити рекламу таких товарів, і продаж їх дітям та підліткам. Фізична культура, спорт, зайняття в гуртках, секціях та студіях, правильна організація вільного часу, цікавого і змістовного відпочинку - усе це протистоїть розвитку шкідливих звичок, зокрема звичок до вживання тютюнових виробів.

Затвердження здорового способу життя - важливе загальнодержавне завдання. Усіма силами сприяти його рішенню - це завдання усіх людей, кожного жителя нашої країни.


Значущість мого проекту полягає в тому, що результати, отримані в процесі роботи над проектом не залишили байдужими нікого, а головними причинами захоплення підлітків палінням, як з'ясували самі діти являються:

  • вплив друзів - 65,7%
  • бажання почувати себе дорослим - 19,7%
  • цікавість і бажання спробувати нове - 7,6%

З'ясувалося, що 23 з опитаних не мають точного уявлення про згубний вплив тютюнокуріння на організм людини. Боротьба за ці 23% является основною нашою роботою з профілактики тютюнопаління, оскільки тільки на ранній профілактичній стадії можна добитися гарних результатів.

Але навіть маючи уявлення про наслідки паління наші хлопці не змогли упевнено відповісти, що в майбутньому палити вони не будуть.

  • 4 з 70 учнів сказали, що швидше за все палитимуть
  • 10 дітей не впевнені будуть або не будуть
  • А 56 школярів сказали, що ні за що не палитимуть.

Мої пропозиції щодо профілактики тютюнопаління:

  • У шкільній бібліотеці зібрати медіа-матеріали по тютюнопаління для використання на уроках і на класній годині;
  • організувати екскурсії до музею медінституту,
  • проводити різноманітні змагання, брейнринги класів;
  • учителям усіх предметів знаходити можливість на своїх уроках як можна частіше вести пропаганду здорового способу життя проти паління.

Банер сайту

Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проекти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проектів і міні-проектів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.

Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="https://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика