Оголошення

Творчий проект «Різдвяний Янгол»

| nikolay
Творчий проект «Різдвяний Янгол»
Автор роботи:
Олекса Ірина
Керівник проєкту:
Федорчук Т. В.
Навчальний заклад:
Судобицька ЗОШ І-ІІ ступенів
Клас:
9Творчий проект з трудового навчання "Різдвяний янгол" містить ескіз виробу, опис матеріалів, інструментів та обладнання та економічне обґрунтування проекту.

У проекті "Різдвяний янгол" учениця 9 класу розробила конструкцію власного виробу (з оформленням відповідної документації) та дібрала необхідний матеріал для виготовлення виробу (тканина, нитки тощо). Виготовлена іграшка вийшла естетично приваблива, екологічно чиста, економічна у виготовленні та досить ексклюзивна.

Зміст

Вступ
1. Дослідження й аналіз проблеми.
2. Вироби-аналоги.
3. Опис зовнішнього вигляду та ескіз виробу.
4. Вибір матеріалів, інструментів та обладнання.
5. Послідовність виконання виробу.
6. Економічне обґрунтування проекту.
7. Випробування виробу.
8. Реклама.
Висновки
Список використаних джерел

Вступ

Актуальність теми проекту:

Моє завдання полягало в тому, щоб створити цікавий та оригінальний виріб для оформлення інтер’єру.

Не секрет, що людині подобається все гарне і приємне оку. Чим більше таких дрібниць збирається навколо, тим більше щастя, затишку і теплої атмосфери вона відчуває в своєму домашньому просторі. У наші дні з'явилися величезні можливості для створення неповторного інтер'єру.

Крім дизайнерської обробки, декору і меблів в певному стилі, будинок може прикрасити і пожвавити інтер'єрна іграшка. Але що можна обрати для оформлення і створення затишку в оселі, де проводимо стільки часу? Яку текстильну іграшку виготовити?

Можна створити янгола, він стане оригінальним подарунком на Різдво, адже це свято радості, веселощів та подарунків у цей день стаються усілякі дива і можна потрапити навіть у якусь казку!

Цей виріб чудово впишеться в інтер'єр, надасть свою неповторну атмосферу. Після довгих роздумів я вирішила виконати текстильну іграшкуРіздвяний Янгол". Вона красива, ексклюзивна та сучасна. Це краще рішення.

Мета даного проекту:

 • виготовлення сучасної текстильної інтер’єрної іграшки.

Для досягнення цієї мети я поставила перед собою такі завдання:

 • Проконсультуватися з учителем і батьками з приводу можливості виготовлення виробу.
 • Пошук моделей-аналогів у журналах, книжках, інтернеті, каталогах.
 • Проаналізувати зібраний, друкований і фотоматеріал.
 • Ознайомитися з сучасними технологіями виготовлення виробу.
 • Розробити конструкцію власного виробу (з оформленням відповідної документації).
 • Дібрати й придбати необхідний матеріал для виготовлення виробу (тканина, нитки тощо).
 • Виготовити виріб.
 • Захистити проект.

1. Дослідження й аналіз проблеми

Провівши організаційно-підготовчу роботу, яка включає в себе обґрунтування теми та вибір об’єкту проектування, історичні відомості про проектований виріб, розгляд моделей-аналогів, я зробила наступні висновки, які допоможуть мені обрати правильний шлях у виконанні проекту:

 • на сьогоднішній день існує велике розмаїття текстильних інтер’єрних іграшок , але купити іграшку, яка відповідала б гігієнічним, експлуатаційним, економічним та естетичним вимогам не завжди можливо. А зшитий своїми руками інтер’єрний виріб - буде відповідати даним вимогам;
 • пропозиція ринку текстильних іграшок для прикраси інтер’єру переважним чином задовольняє потреби споживачів, але основна їх частина виготовлена конвеєрним способом, в результаті чого втрачається їх індивідуальність;
 • вироби, які представлені на ринку, не завжди задовольняють потреби споживачів;
 • іграшки для інтер’єру, виготовлені із синтетичних матеріалів, не маючи оздоблення, важко вписуються в інтер’єр як декоративні елементи.

2. Вироби-аналоги

Наступним кроком для мене був вибір належного прототипу майбутнього виробу. Таким чином, я обрала янголят, які мені найбільш сподобались. Далі потрібно було вирішити виріб, який би відповідав таким вимогам:

 • бути естетично привабливим;
 • екологічно чистим;
 • відносно не дорогим;
 • якісним;
 • зручним у використанні;
 • ексклюзивним.

ІграшкаРіздвяний янгол 2

3. Опис зовнішнього вигляду та ескіз виробу

Cучасна текстильна інтер’єрна іграшка «Різдвяний Янгол» розміром 31 см, виготовлена з тканини льон-габардин.

Іграшка "Різдвяний янгол" 1

Використали синтепон для наповнення деталей. Для пошиття плаття використовується тканина креп-сатин та фатин білого кольору. Для виготовлення волосся – вовна для валяння фіолетового кольору. Оздобили різдвяний віночок штучними квітами та стрічкою фіолетового кольору.

Для пошиття інтер’єрної іграшки використовуються машинні шви: зшивний на ребро, упідгин з відкритим зрізом. Для з’єднання деталей використовуються ручні шви: «уперед голкою» та потайний. Цей виріб призначений для прикрашання інтер’єру оселі.


4. Вибір матеріалів, інструментів та обладнання

Для виготовлення іграшки "Різдвяний янгол" я використовувала наступні інструменти та обладнання:
Іграшка "Різдвяний янгол"
Також я використовувала наступні тканини:
Іграшка "Різдвяний янгол"
Для наповнення іграшки я обрала вату, тому що іграшка у такому разі вийде м'яка та приємна на дотик.
На останок, я обрала стрічки фіолетового кольору, штучні квіти лавандового та білого кольору та ґудзики.

5. Послідовність виконання виробу

На наступному етапі озброївшись всіма необхідними матеріалами та інструментами для роботи я почала шити виріб, допомагала вчитель.
Іграшка "Різдвяний янгол"
Після виготовлення та оздоблення виробу провела перевірку. Основні якісні показники, яким повинен відповідати даний виріб - бути естетично привабливим.

Текстильні інтер’єрні іграшки — це іграшки, які призначені для декору приміщення. Звичайно, «Різдвяний Янгол», стане чудовою прикрасою будинку саме в різдвяну пору, він прекрасно доповнить новорічний інтер'єр будинку!

6. Економічне обґрунтування проекту

Матеріальні витрати = 54 грн. 89 коп. Витрати на електроенергію = 0,07 грн.
Розрахунок витрат на оплату праці (Воп)

 • Оп – умовна оплата праці робітника за 1 годину = 7,00 грн/год;
 • Чв – час, витрачений на виготовлення виробу = 7 год;
 • Воп – витрати на оплату праці (Воп = Оп × Чв) = 49,00 грн.

Розрахунок витрат на заробітну плату (Пзп) становить 15%

 • Пзп = Воп × 15% : 100% = 7,35 грн.

Собівартість виробу = 103грн. 89 грн.
Собівартість іграшки становить 103 грн. 89 коп. Аналізуючи ціни на
аналогічні вироби, можна сказати, що собівартість мого виробу посередня, але вироби ручної роботи і повинні коштувати більше від конвеєрних предметів в яких витрати на матеріали і заробітну плату мізерні.

Я гадаю, що люди, які цінять творчість зможуть придбати на індивідуальне замовлення таку інтер’єрну іграшку.

7. Випробування виробу

Після того, як виріб був остаточно завершений, провела випробування у своїй оселі.
Випробування показали, що проектований і виготовлений виріб виконував усі заплановані функції, підставка міцна і добре тримає інтер’єрну іграшку, вона не повинна бути дуже легкою, наприклад, пластмасовою.

У процесі випробування було встановлено, що виріб відповідає функціональним, естетичним, технологічним вимогам. Отже, виріб добре зарекомендував себе на практиці.

8. Реклама

Текстильна іграшка «Різдвяний Янгол» – освіжить Ваш різдвяний інтер'єр!
Навчила бабуся мене,
Різдвяного ангела просити,
Віру в доброту його зберігаючи,
Під його захистом легше жити.
Тому й пошити захотілось,
Текстильну іграшку свою.
У неї я вкладу всю душу,
Уміння, творчість і знання.
Пошию я найкращий виріб,
І друзів ним здивую я!

Хочете, щоб ваш дім був затишним і при цьому несхожий на інші! Деколи саме дрібниці здатні прикрасити інтер'єр і зробити його унікальним. Пропоную Вашій увазі сучасну інтер’єрну іграшку «Різдвяний Янгол», ручної роботи.

Висновки

Під час виконання цієї творчої роботи, я одержала велике задоволення від плодів своєї праці. Виконавши дану проектну роботу, я удосконалила навички роботи на швейній машині, намагалася врахувати всі свої помилки, виправивши їх. Крім того, мені вдалося проявити свої дизайнерські здібності, перевірити свій смак.

Бажання створювати що-небудь своїми руками породжує не тільки економічний розрахунок, а можливість виразити свою індивідуальність. Я вважаю, що сучасна текстильна інтер’єрна іграшка «Різдвяний Янгол», створена моїми руками, сподобається моїм близьким і друзям, і обов’язково стане невід’ємним декоративним елементом моєї оселі.

Список використаних джерел

1. Усі уроки трудового навчання (дівчата). 5–6 класи. Інваріантний модуль / В.Г. Чемшит, С.В.Ляшенко, Л.А. Кузуб, Л.І. Гусєва. — Х. : Вид. група «Основа», 2011. — 208 с. : іл., табл. — (Серія «Усі уроки»).
2. Трудове навчання в школі: проектно-технологічна діяльність. 5–12 класи / За ред. О. М. Коберника, О.М.Коберник, В. В. Бербец, Н. В. Дубова та ін. — Х.: Вид. група «Основа», 2010. — 256 с.: іл., табл. — (Серія «12-річна школа»)
3. Богданова С.І. Трудове навчання. Обслуговуючі види праці. 9 клас: Розробки уроків. — Х.: Вид-во «Ранок», 2012. — 144 с. — (Серія «Бібліотека вчителя трудового навчання»).
4. Робочий зошит «Творчий проект». 9 клас. / Г. М. Гаврилюк, т. В. Срижова. Х.: Вид. група «Основа», 2011. – 16 с.: іл., табл. – (Серія «Навчаємось проектувати»).

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика