Публікація на сайті

1. Витвір природи

Блаженний камінь - дивовижний витвір природи, камінь-брила розміром 10x3 метри , що утворює зі схилом гори печеру, схожу на велику звірину пащу.


Природна ніша в скелі має ширину біля 4-х метрів, висоту 1,5 метра і на 2 метри врізається в гору.
З каменя витікає вода, яка вважається цілющою. Кажуть, що джерело Блаженного каменя має такі ж властивості, як і води Люрду. Саме через цю воду камінь отримав назву Блаженний.
Блажений камiнь - сучасний вигляд
Блаженний камінь знаходиться майже на кілометровій відстані від мосту на
р. Манявці, по лісовій дорозі, за Скитом, монастирським озером.

Далі гірською долиною на південний схід до критого дерев'яного місточка, на піддашші якого є напис: «До Блаженного каменя — 300 метрів».

Неподалік від Блаженного є трохи менший камінь, правда з нього вода не витікає.

2. Історія Блаженного каменя


Історія Блаженного каменя є маловідомою.

А. Копистянський описує походження святині Блаженного каменя-великої брили, що лежить між горами так: «І в день, і в ночі Господь оберігає своїх людей, посилаючи їм все чого щиро бажають. Та однієї темної ночі стався прикрий випадок: чорти несли величезний камінь, щоб кинути його на монастир-святе місце.

Блаженний камінь. Малюнок учениці 9-А класу Соломон Тетяни Але чи то камінь був дуже важкий, чи пізно взялися до роботи-ніхто не знає, бо проспівали треті півні, і камінь впав, недалеко від скиту, в прогалині…».

Згідно з іншою легендою біля Блаженного каменя був притулок двох ченців, котрі в ХІ столітті прибули з Києво-Печерської лаври на захід, у Карпати. Ігумен Антоній видав монахам посудину з лаврською водою.

Ченці мали знайти водойму з важчою за лаврську водою і закласти там монастир. Довго мандрували ченці. Таке місце вони знайшли, де гірський потік Батерс зливався з річкою Манявкою.

І.Вагилевич вказував, що «у 1281 році у печері Блаженного каменя ченці заснували первісний скит».Пізніше у цій печері перебував Йов Княгиницький – засновник Скиту Манявського. Невідомо, коли і чому занепав стародавній скит у печері Блаженного каменя. Можливо, до цього спричинилося монголо-татарське нашестя.

3. Сакральна пам’ятка сьогодні

На даний час Блаженний камінь доглядають монахи Манявського монастиря. Посередині печери простелений вишиваний рушник, є ікони, свічки, квіти. У правому кутку із заглиблення знову просочується цілюща вода.
Стежка до Блаженного каменя
Саме тому Блаженний камінь відвідує багато паломників та туристів. Житель села Маняви, Михайло Винник писав у вірші «Скит»: «… І люди йшли потоками сюди, щоб помолитись Богові щоденно та ще набрать цілющої води, яка текла під каменем Блаженним.»

За свідченням ченців завдяки воді з Блаженного каменя видужала дівчина, яка хворіла на виразку шкіри. Цілюща вода допомагає відновити зір та зцілює хвороби кісток.

Перейти до розділу: Висновки

Банер сайту

Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проекти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проектів і міні-проектів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.

Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="https://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика