Оголошення

Прянощі кріп, петрушка та селера

Кріп пахучий

Є одним з найпопулярніших і поширених пряних рослин, який застосовується в кулінарії завдяки своєму неповторному аромату. Кріп широко використовують у приготуванні рибних, м'ясних і овочевих страв для додання їм неповторного аромату.

Прянощі - кріп

У їжу кріп застосовують у свіжому, сухому і замороженому вигляді. Свіжий кріп додають у салати, супи, другі страви. Кріп в засушеному вигляді також застосовується в якості приправи, при цьому енергетична цінність такого кропу вище в порівнянні зі свіжою зеленню. Насіння кропу використовують при виготовленні маринадів, для засолювання овочів для додання їм пікантного присмаку.

Кріп заслужено відомий не тільки як кулінарна приправа, але і як рослина, що володіє цілющими властивостями. Кріп застосовують для профілактики авітамінозу, для лікування захворювання сечостатевої системи, для стабілізації кров'яного тиску тощо.

Петрушка

Походить з Середземномор'я, де й тепер трапляється у дикому стані. Саме з Греції поширилася вона по всьому світу. Петрушку широко використовують як приправу до перших та других страв, часто в поєднанні з кропом.

Корінь петрушки застосовують ще частіше: його, крім супів і бульйонів, використовують при особливій обробці риби й м'яса, для виготовлення соусів до них. На зиму зелень і корені петрушки подрібнюють і сушать, при цьому тривалий час зберігаються пряні властивості. Вона багата цінними речовинами, вітамінами і мікроелементами. В її складі є калій, кальцій, фосфор, залізо, магній, цинк.

Містяться в петрушці ферменти, які підвищують апетит, посилюєють секрецію травних залоз і перистальтику кишечника. Її використовують для лікування захворювань травного тракту.
Калій і залізо корисні для роботи серця, зміцнення судинної системи.

Прянощі - петрушка

Всі частини рослини володіють протизапальними і бактерицидними властивостями
Препарати петрушки підвищують імунітет, сприяють активізації роботи всіх органів і нормалізації обміну речовин в організмі.

Селера

Відома як коренеплід, який разом з морквою і петрушкою додають до супів, тушкованої яловичини або вживають в салатах у сирому чи вареному вигляді. Цю рослину вирощували ще в давнину. Поряд з плодами як пряність можна вживати і листя цієї рослини.

Листя добре сушиться, зберігає аромат, вона може стати в пригоді взимку. Селера містить вітамін С, який впливає на імунну систему, зміцнюючи опірність запалень і застуд.
Завдяки своїм лікувальним властивостям селера дуже корисна літнім людям: вона поліпшує водно-сольовий обмін, позитивно впливає при ожирінні і нервових розладах.

Прянощі - селера

Селеру використовують для лікування сечокам'яної хвороби, при подагрі, ревматизмі, хворих нирках. У лікувальних цілях селера хороша для поліпшення апетиту і травлення, як сечогінний і болезаспокійливе. Цьому сприяє високий вміст у рослині вітамінів і мінералів.

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна