Оголошення

Прянощі м'ята перцева і полин звичайний

М'ята перцева (м'ята холодна, холодка)

Багаторічна трав'яниста рослина, у дикому стані не росте. Прянощами вважається свіже та сушене листя. З іншими прянощами м'яту звичайно не комбінують. Вона годиться до фруктів і фруктових салатів, напоїв і пудингів. Особливо приємна м'ята в спеку. До м'ясних страв тепер її вживають рідко, хіба що до баранини, зате її широко використовують з помідорами, огірками, картоплею, бобовими.

Прянощі - м'ята перцева

Користь м’яти узяли на замітку ті, хто страждає ревматичними або артрическими болями. Також м’ята застосовують для лікування печінки і жовчного міхура (як жовчогінний засіб), а сік свіжого листя у поєднанні з білим вином здавна вважався хорошим сечогінним засобом при нирково-кам’яній хворобі.

Полин звичайний (чорнобиль)

Споконвіку відомий людям як харчова та лікарська рослина. В їжу використовують головним чином листя, а також квітки і стебла як прянощі для надання своєрідного смаку і запаху м'ясним стравам, маринадам, соусам; ним поліпшують якість вин, настойок і оцту.

Прянощі - полин

Із свіжого листя готують зелені борщі, додають його в салати, супи, пюре, ковбаси. Порошок із сухого полину додають до м'ясних страв або видержують м'ясо перед приготуванням у відварі з цього полину.

Компоненти полину сприяють підвищенню секреції панкреатичного і шлункового соку, тим самим підвищуючи апетит і моторну функцію кишечника та шлунка, посилюють сечовиділення, а також надають противиразковий, протизапальну дії і активізують захисні сили людського організму.

Повернутись до змісту проєкта
"Прянощі нашого краю"

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика