Оголошення

Проект з екології "Вирубка лісів"

| nikolay
Проект з екології "Вирубка лісів"
Тематика:
Автор роботи:
Ліхачова Анна
Керівник проєкту:
Галуза Анжела Сергіївна
Клас:
9

У міні-проекті з екології "Вирубка лісів" учениця 9 классу досліджує проблему вирубки лісу в Україні та у світі, який збиток має екологічне середовище від діяльності людини та який ліс все ж можна вирубувати. Насправді, людина повноцінно не зможе відмовитись від деревини. Вона використовується під час виготовлення папіру, пластмаси, добрива тощо. Але пошук альтернативних засобів виготовлення ціх матеріалів є економічно невигідним для більшості бізнесменів країни. Багато країн світу також потерпають від подібної екологічної катастрофи.

Країни Африки та Азії вимушені продавати право на знищення цінних тропічних лісів на користь закордонних бізнесменів, так як у подібних малорозвинених країн обмаль інших методів для фінансового збагачення. Таким чином, найбільш "зелені" регіони світу, які ще раніше називали "легенями планети" перетворюються у пустелі.

Дослідницький проект з екології "Вирубка лісів" містить припущення автора щодо шляхів вирішення такої великої екологічної проблеми та можливості створення нових лісових насаджень. Всім відоме прислів'я: “Не плюй у криницю, бо з неї будеш пити водицю”. Та людина дійсно забула, що Земля і є нашою “криницею”.

Зміст

Вступ
1. Лісовий покрив – головна продуктивна сила Землі
2. Ліс і діяльність людини
3. Знищення лісів. Стан лісів у світі
4. Вирубка лісу
5. Який ліс можна вирубувати
6. Який збиток наносить вирубка лісу
7. Рішення проблеми збезлісення
Висновки
Список використаної літератури

Вступ

Актуальність роботи. Сьогодні ні для кого не є секретом те, що людство варварськи використовує багатства своєї планети, при цьому, не тільки забираючи все, що можна, але і знищуючи залишився.

Ось чому вирубка лісів в наш час стала однією з найбільш важливих проблем екології. Адже якщо ми будемо продовжувати такими темпами переводити «легкі» Землі, то дуже скоро на ній не залишиться жодного дерева.

І що ж стане з нами? Адже ліси не тільки збагачують навколишнє атмосферу настільки необхідним киснем, але і є основною рушійною силою в процесі круговороту води. Вони забирають вологу з грунту, а потім, фільтруючи і очищаючи її, виділяють в атмосферу, тим самим підвищуючи вологість.

Збиток, який завдає вирубка лісів, настільки великий, що загрожує планеті глобальним потеплінням, оскільки з їх зменшенням збільшується кількість парникових газів.

Звичайно, для людини величезне господарське значення лісу. Деревина використовується при виготовленні більш ніж двадцяти тисяч різних продуктів. Це і пластмаса, і синтетичний каучук, і спирт, і добрива, і папір і т.д.

Однак розглядати користь лісів тільки в матеріалістичному аспекті дуже неправильно. Життя людини неможливе без них так, як неможлива без природи.

Проблема вирубки лісів розвивається паралельно з історією людства, і чим далі йде технічний прогрес, тим гостріше постає питання збезлісення нашій колись дуже зеленої планети. І поступовий розвиток інфраструктури — доріг, міст, сільського господарства — дуже сильно стимулює цей процес.

Вирубка лісів просто життєво необхідна для сільського господарства, але адже саме воно, причому досить примітивно, завдає природі дуже великої шкоди, випалюючи дерева з метою збагачення грунту.

Об’єкт вивчення: ліси України та світу.

Предмет вивчення: аналіз вирубки лісів, особливості лісових насаджень в Україні та світі, а також шляхи вирішення такої великої екологічної проблеми.

Мета роботи: вивчення особливостейлісових насаджень в Україні та світі, дослідити проблеми вирубки лісу, здійснити аналіз вже вирубаних дерев та можливість  створення нових лісових насаджень та шляхи вирішення такої великої екологічної проблеми.

3авдання:

  1. визначити особливості лісових насаджень в Україні та світі;
  2. дослідити проблеми вирубки лісу;
  3. здійснити аналіз вже вирубаних дерев та можливість  створення нових лісових насаджень;
  4. визначити шляхи вирішення такої великої екологічної проблеми.
  5. розробити картографічні матеріали за темою дослідження.

Основні методи використані при дослідженні даної теми:

  • історичний  (освоєння та дослідження лісів);
  • картографічний (використання карт різної тематики та створення власних карт);
  • системного підходу (характеристика вирубки лісів);
  • географічного прогнозу (прогнозування стану лісових насаджень).

Матеріали: в основу роботи покладені літературні джерела, наукові публікації, монографічні видання.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика