Оголошення

Дослідницька робота "Бджола летить, де мед пахтить"

| nikolay
Бджола летить, де мед пахтить
Тематика:
Автор роботи:
Савчук Вікторія Віталіївна
Керівник проєкту:
Зелененька Валентина Миколаївна
Навчальний заклад:
Флоринська ЗОШ І-ІІІ ступенів Бершадської райдержадміністрації
Клас:
8

Учениця 8 класу в експериментально-дослідницькій роботі з біології на тему "Бджола летить, де мед пахтить" з'ясувала якість меду за допомогою органолептичного метода, тобто за зовнішнім виглядом (кольором, вязкістю і запахом) та смаком, а також за допомогою хімічних реакцій. Результати дослідження встановили, що мед якісний та у нього немає хімічних домішок.

Докладніше про роботу:

У науково-дослідницькій роботі з біології про бджолу яка летить, де мед пахтить учениця 8 класу визначає, що українцям необхідно дійсно звертати увагу на продукти харчування, які вживають вони та іх діти. Є великий ризик натрапити на різні хімічні домішки та шкідливі консерванти, які можуть негативно впливати на організм людини.

Виконуючи учнівську дослідницьку роботу у 8 класі про бджолу що летить, де мед пахтить, авторка вивчає сорти меду, їх особливості та умови зберігання. Також, школірка в роботі вивчає медоносні рослини Вінниччини, за допомогою різних методів виявлення якості визначає наявність сторонніх домішок у меді.

Зміст 

                                                              
Вступ                                                 
Розділ І. Рідний край – як медовий рай
1.1. Різноманіття продуктів бджільництва, їх застосування.                             
1.2. Медоносні рослини Вінниччини.                                                 
Розділ ІІ. Дослідницька частина. Бджоли раді цвіту, люди раді меду.
2.1. Сорти меду, їх особливості та зберігання.                                                    
2.2. Методи визначення якості меду.                                                                    
Висновки
Використана література.
Додатки

Вступ

Питання здоров’я і довголіття, мабуть, завжди цікавили і цікавлять усіх людей. У наш вік науково-технічного  прогресу зрозуміло і виправдано прагнення  людей  до натуральних продуктів харчування. Зрозуміло і посилюється прагнення людей з метою зміцнення і збереження до нетрадиційних методів лікування.

Натуральний мед є не лише коштовним продуктом  харчування, але і володіє яскраво вираженими лікувально-дієтичними і  профілактичними властивостями. Враховуючи це, його необхідно вживати при епідеміях грипу, щоб зберегти своє здоров’я від хвороби.

Проте здобуття натурального бджолиного меду пов'язане із значними матеріальними витратами. Високі ціни на натуральний мед роблять його вельми принадним об'єктом фальсифікації (підробки). Купуючи його на ринку втридорога, щоб використати як ліки, або просто з'їсти, отримуючи задоволення, ми не завжди будемо мати очікуваний корисний ефект.

І це природньо, що сьогодні кожна людина вважає за краще купити мед високої якості, з низьким вмістом води і яскраво вираженим смаком і ароматом. Але визначити якість меду за смаком і ароматом складно. Щоб виключити помилку або доповнити оцінку його якостей, потрібно провести хімічний аналіз, що є надійним критерієм для розпізнавання натурального продукту та його відмінність від фальсифікованого.

Мед можна вживати як дорослим, так і дітям, як у якості натуральних ліків від застуди, так і для власного задоволення. Вживати дозволяється тільки перевірені продукти харчування, включаючи мед, які не несуть загрози для Вас та ваших близьких.

Тому визначення якості меду є досить актуальним. Мені здалася дуже цікавою ідея визначення якості меду, який отриманий із пасіки мого хрещеного Зелененького Р.М., жителя с. Яланець. (Додатки).

Мета завдання дослідницької роботи:

  1. Ознайомитись з  різноманітністю продуктів  бджільництва, та  їх  застосуванням.
  2. Ознайомитись з медоносними рослинами Вінниччини.
  3. Охарактеризувати сорти меду , їх особливості та зберігання.
  4. Визначити якість меду із власної пасіки жителя с. Яланець.
  5. Розвивати в учнів бажання та любов до дослідницької роботи.
  6. Виховувати любов до рідної землі, краю, формувати  почуття патріотичності, естетики, та збереження давніх традицій нашого народу.

Об’єкт  дослідження: мед пасічника з села Яланець, в якому ми визначали наявність сторонніх домішок в рамках дослідницької роботи "Бджола летить, де мед пахтить" з біології у 8 класі школи.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика