Публікація на сайті

bee_and_honey.jpg
Тематика проекту: 
Біологія
Автор проекту: 
Савчук Вікторія Віталіївна
Керівник проекту: 
Зелененька Валентина Миколаївна
Найменування навчального закладу: 
Флоринська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Клас: 
8

Дослідницька робота з біології "Бджола летить, де мед пахтить" присвячена визначенню якості меду пасічника із с. Яланець, виробленного із рослин Вінниччини. Учениця 8 классу з'ясує, які існують сорти меду та якими корисними властивостями володіє продукт. Також, за допомогою різних методів виявлення якості, автор визначила наявність сторонніх домішок у продукті.

Автор проекту з біології "Бджола летить, де мед пахтить" з'ясувала якість меду за допомогою органолептичного метода (за зовнішнім виглядом (кольором, вязкістю, запахом) і смаком) та з допомогою хімічних реакцій. Результати дослідження встановили, що мед якісний та у нього немає хімічних домішок. Його можна вживати як дорослим, так і дітям, як у якості натуральних ліків від застуди, так і для власного задоволення.


У міні-проекті з біології "Бджола летить, де мед пахтить" автор відзначає, що українцям необхідно звертати увагу на продукти харчування, які вживають вони та іх діти. Є великий ризик натрапити на різні хімічні домішки та шкідливі консерванти, що можуть негативно впливати на організм людини. Вживайте тільки перевірені продукти харчування, які не несуть загрози для Вас та ваших близьких.

Зміст  

                                                              
Вступ                                                     
Розділ І. Рідний край – як медовий рай
1.1. Різноманіття продуктів бджільництва, їх застосування.                             
1.2. Медоносні рослини Вінниччини.                                                 
Розділ ІІ. Дослідницька частина. Бджоли раді цвіту, люди раді меду.
2.1. Сорти меду, їх особливості та зберігання.                                                    
2.2. Методи визначення якості меду.                                                                    
Висновки
Використана література
Додатки

Вступ


Питання здоров’я і довголіття, мабуть, завжди цікавили і цікавлять усіх людей. У наш вік науково-технічного  прогресу зрозуміло і виправдано прагнення  людей  до натуральних продуктів харчування. Зрозуміло і посилюється прагнення людей з метою зміцнення і збереження до нетрадиційних методів лікування.

Натуральний мед є не лише коштовним продуктом  харчування, але і володіє яскраво вираженими лікувально-дієтичними і  профілактичними властивостями. Враховуючи це, його необхідно вживати при епідеміях грипу, щоб зберегти своє здоров’я від хвороби.

Проте здобуття натурального бджолиного меду пов'язане із значними матеріальними витратами. Високі ціни на натуральний мед роблять його вельми принадним об'єктом фальсифікації (підробки). Купуючи його на ринку втридорога, щоб використати як ліки, або просто з'їсти, отримуючи задоволення, ми не завжди будемо мати очікуваний корисний ефект.

І це природньо, що сьогодні кожна людина вважає за краще купити мед високої якості, з низьким вмістом води і яскраво вираженим смаком і ароматом. Але визначити якість меду за смаком і ароматом складно. Щоб виключити помилку або доповнити оцінку його якостей, потрібно провести хімічний аналіз, що є надійним критерієм для розпізнавання натурального продукту та його відмінність від фальсифікованого.

Тому визначення якості меду є досить актуальним. Мені здалася дуже цікавою ідея визначення якості меду, який отриманий із пасіки мого хрещеного Зелененького Р.М., жителя с. Яланець.(Додатки).

Мета, завдання дослідницької роботи:

  1. Ознайомитись з  різноманітністю продуктів  бджільництва, та  їх  застосуванням.
  2. Ознайомитись з медоносними рослинами Вінниччини.
  3. Охарактеризувати сорти меду , їх особливості та зберігання.
  4. Визначити якість меду із власної пасіки жителя с. Яланець.
  5. Розвивати в учнів бажання та любов до дослідницької роботи.
  6. Виховувати любов до рідної землі, краю, формувати  почуття патріотичності, естетики, та збереження давніх традицій нашого народу.

Об’єкт  дослідження:   мед пасічника  із  с. Яланець, в якому ми визначали  наявність сторонніх домішок.

Перейти до розділу: 1. Рідний край – як медовий рай

Банер сайту

Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проекти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проектів і міні-проектів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.

Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="https://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика